Powered by RND
PodcastyZdrowie i FitnessRozmowy FizjoLogiczne
Słuchaj Rozmowy FizjoLogiczne w aplikacji
Słuchaj Rozmowy FizjoLogiczne w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Rozmowy FizjoLogiczne

Podcast Rozmowy FizjoLogiczne
Fizjologika Piotr Piaskowski
Podcast by Fizjologika Piotr Piaskowski

Dostępne odcinki

5 z 29
  • #29. "Operacja kręgosłupa to ostateczność". Rozmowa z dr Mateuszem Żebrowskim.
    W 29 odcinku Rozmów FizjoLogicznych mam przyjemność rozmawiać z dr Mateuszem Żebrowskim - lekarzem z zespołu specjalistów Mirai Clinic oraz Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Szpitala Grucy w Otwocku. Podczas naszej 55 minutowej rozmowy dr Mateusz Żebrowski udzielił mi znakomitych odpowiedzi na najważniejsze pytania, dotyczące aktualnych trendów w leczeniu operacyjnym oraz rehabilitacji pozabiegowej kręgosłupa. Ten odcinek to kompendium wiedzy dla pacjentów, fizjoterapeutów, a także lekarzy zajmujących się pacjentami z problemami odcinka lędźwiowego. Pytania, które zadałem Mateuszowi to: 1. Jakie operacje kręgosłupa lędźwiowego najczęściej wykonuje się w Polsce? (1:20 min.) 2. Jakie są ogólne wskazania do zabiegów operacyjnych kręgosłupa lędźwiowego (6:20 min.) 3. Czy w przypadku objawów korzeniowych przepuklina zawsze uciska korzeń nerwowy?. (7:45 min.) 4. Czym może skutkować "przegapienie" poważnych objawów neurologicznych w badaniu u pacjenta kręgosłupowego? (14:45 min.) 5. Jakie są różnice pomiędzy discektomią, a mikrodiscektomią? (16:00 min.) 6. Jak powinno wyglądać standardowe postępowanie fizjoterapeutyczne po zabiegach discektomii i mikrohdiscektomii? (19:15 min.) 7. Powrót do sportu po zabiegach discektomii i mikrohdiscektomii. Jakie są rokowania? (21:50 min.) 8. Jakie mogą być przyczyny przepuklin nawrotowych i jak często zdarza się tego typu powikłanie po operacji? (23:30 min.) 9. Jakie są wskazania i standardowy profil pacjenta do stabilizacji kręgosłupa? (26:30 min.) 10. Jakie są rokowania u pacjentów po stabilizacji kręgosłupa? Co Pacjent może, a czego nie powinien robić? (30:45 min.) 11. Powrót do dynamicznych aktywności po stabilizacji kręgosłupa? Czy to możliwe? (35:50 min.) 12. Zabiegi endoskopowe - czym się różnią od zabiegów "na otwarto" i jakie są ich największe plusy? (39:20 min.) 13. Jakie są ograniczenia endoskopii biportalnej? (45:00 min.) 14. Pytanie niespodzianka. (51:45 min.) Zapraszam do odsłuchania całego, bardzo ciekawego i praktycznego podcastu! Dla wszystkich słuchaczy mojego podcastu przygotowałem również niespodziankę: specjalny kod rabatowy "rozmowy fizjologiczne", dzięki któremu otrzymasz -10% na wszystkie webinary i szkolenia online na platformie Fizjologika Store (www.fizjologika.pl/fizjologika-store).
    --------  
    56:08
  • #28. "Walka z pseudonauką w fizjoterapii to moja misja". Rozmowa z Jankiem Sielczakiem
    28 odcinek mojego podcastu to rewelacyjna rozmowa z Jankiem Sielczakiem, fizjoterapeutą, wykładowcą akademickim oraz głosem rozsądku młodego pokolenia terapeutów ortopedycznych i neurologicznych. Janek na co dzień pracuje między innymi z ciężkimi przypadkami pacjentów w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii i w swojej pracy zawsze kieruje się aktualną, naukową wiedzą medyczną. Dzięki swojej ogromnej wiedzy teoretycznej i praktycznej stara się zaszczepić w młodych adeptach fizjoterapii racjonalne podejście do naszego zawodu. Z naszej rozmowy dowiesz się między innymi: 1. Dlaczego Janek rozpoczął walkę z pseudonauką w fizjoterapii i na jakiej podstawie weryfikuje zdobytą wiedzę? 2. Jakie są największe zagrożenia w praktyce młodych fizjoterapeutów? 3. Czy duże szkoły ortopedyczne i neurologiczne faktycznie są niezbędne do jakościowej pracy z pacjentem? 4. Dlaczego Janek nie zdecydował się finalnie na rozpoczęcie studiów z osteopatii? 5. Co to jest placebo, nocebo i czy da się zarządzać chaosem informacyjnym pacjenta? 6. Jak social media wpływają na postrzeganie fizjoterapii przez młodych fizjoterapeutów? 7. Jak ustrzec się przed chłonięciem fake newsów w social media? 8. Dlaczego czasem "mniej w terapii" znaczy "więcej w wynikach" pacjentów? Z Jankiem nie znamy się długo, ale od razu złapaliśmy wspólny, fizjoterapeutyczny język, ponieważ nasze spostrzeżenia dotyczące nowoczesnej fizjoterapii są bardzo podobne. Niesamowicie się cieszę, że udało się nam nagrać wspólną rozmowę i jestem przekonany, że młodzi (oraz doświadczeni!) fizjoterapeuci wyniosą z tego odcinka ogrom przydatnych informacji i racjonalnego spojrzenia na terapię pacjenta. Przesłuchajcie odcinek do końca! Naprawdę warto. :) Dla wszystkich słuchaczy mojego podcastu przygotowałem również niespodziankę: specjalny kod rabatowy "rozmowy fizjologiczne", dzięki któremu otrzymasz -10% na wszystkie webinary i szkolenia online na platformie Fizjologika Store (www.fizjologika.pl/fizjologika-store).
    --------  
    57:19
  • #27. "Wszystko co musisz wiedzieć o operacjach biodra". Rozmowa z Łukaszem Stołowskim
    27 odcinek Rozmów FizjoLogicznych to rozmowa z mgr Łukaszem Stołowskim - fizjoterapeutą, szkoleniowcem, wykładowcą akademickim i jednym z najlepszych specjalistów rehabilitacji stawu biodrowego w Polsce. W czasie naszej 45 minutowej rozmowy Łukasz przedstawił nam wszystkie najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania rehabilitacji po najczęstszych zabiegach operacyjnych w obrębie biodra. Pytania, które zadałem Łukaszowi to: 1. Jakie mamy możliwości operacyjne w obrębie biodra? (1:00 min.) 2. Artroskopia stawu biodrowego - jakie są najczęstsze wskazania? (4:00 min.) 3. Różne metody zabiegowe naprawy/rekonstrukcji obrąbka - różnice w rehabilitacji pooperacyjnej. (8:15 min.) 4. Jak wygląda standardowy protokół pooperacyjny po zabiegu naprawy obrąbka stawowego? (10:00 min.) 5. Jakie są największe problemy w rehabilitacji pacjentów po artroskopiach biodra? (16:15 min.) 6. Jaki procent pacjentów po artroskopiach faktycznie „zdrowieje” po zabiegach i nie odczuwa dolegliwości bólowych po rehabilitacji? (20:00 min.) 7. Najczęstsze objawy zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego (21:30 min.) 8. Z czym różnicujemy koksartrozę w badaniu ortopedycznym? (23:00 min.) 9. Jakie są kryteria kwalifikacji do zabiegów endoprotezy biodra? (25:45 min.) 10. Możliwości i dostępy operacyjne przy enedoprotezoplastyce biodra - plusy i minusy dla rehabilitacji. (29:30 min.) 11. Obciążanie endoprotezy. Kiedy można, a kiedy warto się wstrzymać? (32:30 min.) 12. GTPS - co to jest i jakie są metody leczenia? (36:30 min.) 13. Pytanie niespodzianka. (44:30 min.) Zapraszam do odsłuchania całego, bardzo ciekawego i praktycznego podcastu! Dla wszystkich słuchaczy mojego podcastu przygotowałem również niespodziankę: specjalny kod rabatowy "rozmowy fizjologiczne", dzięki któremu otrzymasz -10% na wszystkie webinary i szkolenia online na platformie Fizjologika Store (www.fizjologika.pl/fizjologika-store).
    --------  
    47:47
  • #26. "Czy własne centrum fizjoterapii to opłacalny biznes?". Rozmowa z Aleksandrą Przytulską.
    Aleksandra, moja dzisiejsza rozmówczyni to osoba, którą dwoma słowami mógłbym nazwać "multitasking businesswoman". Fizjoterapeutka, właścicielka gdańskiego centrum rehabilitacji FizjoLab, studentka studiów MBA w Ochronie Zdrowia oraz złota medalistka mistrzostw świata w Taekwon-do. W 26 odcinku "Rozmów Fizjologicznych" wspólnie z Olą poruszyliśmy tematykę wad i zalet prowadzenia własnego centrum fizjoterapii, opłacalności takiego biznesu w Polsce oraz problemów wynikających z bycia przedsiębiorcą w naszej branży. Dzięki szczerym odpowiedziom Oli w tym podkaście poruszyliśmy kilka ogromnie ważnych aspektów prowadzenia działalności fizjoterapeutycznej w Polsce: 1. Historia Oli od studiów fizjoterapeutycznych, przez pracę w NFZ do bycia przedsiębiorcą. 2. Czy warto było zrezygnować z pracy kontraktowej na rzecz stworzenia własnego miejsca? 3. Jakie są główne wady posiadania własnego centrum fizjoterapii? 4. Jakie zalety Ola zauważa w tworzeniu od podstaw własnego centrum? 5. jakie są największe problemy prowadzenia działalności fizjoterapeutycznej w Polsce? 6. Jak Ola godzi pracę fizjoterapeutki i managerki centrum? 7. Jakie są koszta (finansowe i życiowe) tworzenia własnego miejsca i zatrudniania pracowników? 8. Czy patrząc z perspektywy kilku lat Ola ponownie zdecydowałaby się na otwarcie własnego centrum? 9. Czy fizjoterapeuta jest w stanie zarobić więcej niż właściciel kliniki? 10. Jakie są najważniejsze aspekty, które warto przemyśleć przed podjęciem decyzji o przejściu "na swoje". Zapraszam do odsłuchania całego, bardzo ciekawego i praktycznego podkastu! Dla wszystkich słuchaczy moich audycji przygotowałem również niespodziankę: specjalny kod rabatowy "rozmowy fizjologiczne", dzięki któremu otrzymasz -10% na wszystkie webinary i szkolenia online na platformie Fizjologika Store (www.fizjologika.pl/fizjologika-store).
    --------  
    49:33
  • #25. "Granice wykorzystania USG w ortopedii i fizjoterapii". Rozmowa z dr Mateuszem Kuligiem.
    25 odcinek Rozmów FizjoLogicznych to rozmowa z dr Mateuszem Kuligiem, specjalistą ortopedii z Warszawy, który na co dzień zajmuje się przede wszystkim leczeniem zachowawczym, badaniem USG oraz medycyną bólu.. W czasie naszej 45 minutowej rozmowy wraz z dr Mateuszem Kuligiem poruszyliśmy dwa główne tematy: wykorzystanie USG w ortopedii i fizjoterapii oraz zakres zastosowania medycyny bólu w leczeniu pacjentów. Ten odcinek to bardzo ciekawa rozmowa z dużą dawką wiedzy praktycznej dla osób interesujących się pracą z USG oraz leczeniem zachowawczym w ortopedii. Szczegółowo poruszyliśmy tematykę: 1. Jakie zastosowanie w ortopedii ma badanie USG? (1:20 min) 2. Jakie są zalety i ograniczenia USG w stosunku do innych badań obrazowych? (4:00 min) 3. Jakie zabiegi ortopedyczne można wykonać pod kontrolą USG? (10:20 min) 4. Czy wykorzystanie USG w praktyce fizjoterapeutycznej na szeroką skalę jest pozytywnym, czy negatywnym trendem? (17:00 min) 5. Jakie są granice bezpieczeństwa używania USG w praktyce fizjoterapeutycznej? (21:30 min) 6. Do czego przydaje się USG na sali fizjoterapeutycznej? (23:00 min) 7. Co to jest "medycyna bólu" i czym się zajmuje? (26:00 min) 8. Czym zajmują się ośrodki terapii bólu? (28:30 min) 9. Rola fizjoterapeuty w "medycynie bólu". (30:00 min) 10. Przykłady pacjentów, u których "medycyna bólu" przynosi świetne efekty. (31:30 min) 11. W jakich przypadkach pacjentów zastosowanie chirurgii z czasem traci na wartości? (36:00 min) 12. W jakich przypadkach pacjentów ortopedia zachowawcza jest zbyt często przeceniana? (38:50 min) 13. Pytanie niespodzianka. (42:00 min) Zapraszam do odsłuchania całego, bardzo ciekawego i praktycznego podcastu! Dla wszystkich słuchaczy mojego podcastu przygotowałem również niespodziankę: specjalny kod rabatowy "rozmowy fizjologiczne", dzięki któremu otrzymasz -10% na wszystkie webinary i szkolenia online na platformie Fizjologika Store (www.fizjologika.pl/fizjologika-store).
    --------  
    45:30

Więcej Zdrowie i Fitness podcastów

O Rozmowy FizjoLogiczne

Podcast by Fizjologika Piotr Piaskowski
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Rozmowy FizjoLogiczne, Huberman Lab i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.1.0 | © 2007-2024 radio.de GmbH
Generated: 12/18/2024 - 10:51:55 PM