Powered by RND
PodcastyZdrowie i FitnessRajchel Głośno Myśli
Słuchaj Rajchel Głośno Myśli w aplikacji
Słuchaj Rajchel Głośno Myśli w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Rajchel Głośno Myśli

Podcast Rajchel Głośno Myśli
Kinga Rajchel
Podcast o zdrowiu psychicznym i wszystkim co ważne.

Dostępne odcinki

5 z 10
  • Uzależnienie od toksycznych relacji nie istnieje. Rozmowa z prof. Mateuszem Golą
    Problemy związane z uzależnieniem czy szkodliwym używaniem są w Polsce powszechne, a wiedza na ten temat wciąż zbyt mała. Naprawdę znam niewiele osób, które nie są uwięzione w szponach cukru, mediów społecznościowych, pracy, papierosów czy alkoholu. W dobie tak wielkiej niepewności i presji coraz trudniej nie wpadać w błędne koła szkodliwych zachowań. Zapraszam Was na drugi odcinek trzeciego sezonu. Moim gościem jest profesor Mateusz Gola-neuronaukowiec, innowator, psychoterapeuta z 18-letnim doświadczeniem. Profesor Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz Institute for Neural Computation na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Specjalista w zakresie neuronauki uzależnień i skutecznej zmiany nawyków.  Autor 3 patentów, 2 książek i ponad 130 publikacji w prestiżowych czasopismach naukowych o światowym zasięgu. Pionier i lider badań wpływu pornografii na mózg, których wyniki przyczyniły się do umieszczenia przez Światową Organizację Zdrowia, kompulsywnych zachowań seksualnych w najnowszej edycji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Laureat szeregu prestiżowych nagród za osiągnięcia naukowe i popularyzację wiedzy o mózgu.  Rozpoznawany w Polsce z udziału w programie The Brain Genialny umysł oraz licznych wystąpień medialnych. Współzałożyciel firm PredictWatch oraz RiskSense, rozwijających technologie wspierające osoby uzależnione w wychodzeniu z nałogów z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i sztucznej inteligencji. Autor przełomowych metod terapii kompulsywnych zachowań seksualnych.  Prywatnie mąż i ojciec, pasjonat podróży oraz sportów zimowych i wiecznie początkujący surfer. Prowadzi warsztaty dla terapeutów oraz grupy terapeutyczne dla osób z kompulsywnymi zachowaniami seksualnymi, które znajdziesz na:  https://www.mateuszgola.pl Dziękuję moim Patronom i Patronkom oraz osobom wspierającym moje działania za możliwość kontynuowania mojej podcastowej misji mającej na celu szerzenie psychoedukacji EBM w Polsce  Link do Patronite znajdziesz w bio profilu. okładka: Marta Kaczmarek jingiel: Łukasz Sobolewski postprodukcja: Piotr Grymek  nagranie: Nonagram Studio Podcast dostępny na Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.
    --------  
    46:44
  • Kiedy emocje stają się bólem. Rozmowa z Kają Wieczorek-Sochą
    W trzecim odcinku miałam przyjemność porozmawiać z Kają Wieczorek-Sochą, która opowiedziała o swojej pracy ratującej zdrowie i życie czyli o terapii dialektyczno-behawioralnej, stworzonej przez wybitną specjalistkę Marshę Linehan. Terapia DBT jest szyta na miarę dla osób cierpiących z powodu silnych emocji. Próbujemy dociec dla kogo właśnie ten rodzaj psychoterapii może być niezwykle skuteczny i dlaczego. Kaja jest współtwórczynią podcastu "Kurs na DBT", psycholożką, specjalistką psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (certyfikat PTTPB nr 1086), psychoterapeutką DBT, neurobiolożką. Kaja prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. Współpracuje także z ich rodzinami. Jest założycielką gabinetu Psychoterapia.co, członkinią zespołu konsultacyjnego DBT Dialektycznie.pl. Trenerka umiejętności DBT-A, liderka Family Connections. Wykładowczyni szkół psychoterapii. Kaja prowadzi również zajęcia na kierunku Psychologia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    --------  
    57:54
  • Marta Pawlikowska – Kobiety w spektrum
    W tym odcinku podcastu eksplorujemy fascynującą tematykę różnic pomiędzy spektrum autyzmu u kobiet i mężczyzn. Przez rozmowę z Martą Pawlikowską z Fundacji Dziewczyny w Spektrum, przyjrzymy się, jak objawy autyzmu mogą się różnić w zależności od płci, jakie wyzwania mogą stwarzać diagnozę u kobiet i mężczyzn, oraz jak społeczne oczekiwania i stereotypy mogą wpływać na percepcję autyzmu u osób obu płci. Nasza rozmowa to głos w dyskusji o potrzebie zrozumienia i uwzględnienia tych różnic w diagnozie, leczeniu i wsparciu osób z autyzmem, z myślą o stworzeniu bardziej świadomej i wspierającej społeczności. Dziękuję moim Patronom i Patronkom za możliwość kontynuowania mojej podcastowej misji mającej na celu szerzenie psychoedukacji w Polsce.  Link do Patronite: https://patronite.pl/kingarajchel jingiel: Łukasz Sobolewski okładka: Marta Kaczmarek   Nagranie: Nonagram studio w Krakowie Podcast dostępny na Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.
    --------  
    44:57
  • Aleksandra Piejka. Epidemia samotności
    W artykule pt. "Chorzy na samotność", napisanego przez Jagodę Bzowy, czytam, że co trzeci dorosły obywatel USA uważa, że nie ma żadnej bliskiej osoby. O podobnych odczuciach mówią mieszkańcy Wielkiej Brytanii. W Unii Europejskiej to Szwecja wskazywana jest jako kraj, w którym samotność jest najdotkliwsza – co drugi dorosły Szwed żyje sam, a co czwarty umiera w samotności. W Polsce co czwarte gospodarstwo domowe jest jednoosobowe, a z prognoz demograficznych i statystycznych wynika, że za piętnaście lat nawet co trzecie gospodarstwo będzie prowadzone w pojedynkę. Co ciekawe, to wśród młodych dorosłych występuje największy odsetek osób zmagających się z poczuciem samotności. Co jako społeczeństwo robimy źle? Postanowiłam o to zapytać Aleksandrę Piejkę–badaczkę w Pracowni Neuronauki Społecznej Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk, stypendystkę START (Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej) i Instytutu Maxa Plancka w Lipsku, laureatkę Stypendium Prezesa PAN za wybitne osiągnięcia i członkinię rady fundacji Można Zwariować. Obecnie kończy swój doktorat, w ramach którego bada poznawcze i psychofizjologiczne zmiany związane z poczuciem samotności, zarówno w laboratorium, jak i w prawdziwym życiu. Odcinek dostępny na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast, YouTube. Gościni: Aleksandra Piejka Montaż odcinka: Piotr Brzozowski Nagranie: Studio Plac Jingiel: Łukasz Sobolewski Okładka: Mara
    --------  
    1:18:23
  • dr Joanna Podgórska. Jaka jest i jak dba o swoje zdrowie?
    Z Joasią rozmawiałyśmy w różnych podcastach i webinarach, miałyśmy także okazję współpracować, jednak w tej rozmowie nie chciałam skupiać się na tematach neuro, a na niej samej. Swoją wiedzą, pracowitością, a także osobowością, sprawia, że nauka o mózgu zaczęła interesować rzeszę osób. Kim jest? Jak dba o swoje zdrowie? Co jest dla niej ważne? Zapraszam Was na czwarty odcinek drugiego sezonu podcastu w którym rozmawiam z dr Joanną Podgórską–z wykształcenia biolożka i mgr biotechnologii medycznej. Doktorka nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Neneckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Konsultantka naukowa, autorka publikacji naukowych, popularno-naukowych, monografii, artykułów o tematyce medycznej i dietetycznej oraz materiałów edukacyjnych. Obecnie wykładowczyni akademicka SWPS w Warszawie i Poznaniu. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, fundacji „Bądź” oraz Rady Naukowej Fundacji Wise Future. Gospodyni audycji „Podgórska ogólnie” w Newonce Radio, w której popularyzuje naukę. Autorka popularnonaukowej książki „Tak działa mózg. Jak mądrze wpłynąć na jego funkcjonowanie”. Odcinek dostępny na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast, YouTube. Gościni: dr Joanna Podgórska Montaż odcinka: Piotr Brzozowski Nagranie: Studio Plac Jingiel: Łukasz Sobolewski Okładka: Mara
    --------  
    1:11:03

Więcej Zdrowie i Fitness podcastów

O Rajchel Głośno Myśli

Podcast o zdrowiu psychicznym i wszystkim co ważne.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Rajchel Głośno Myśli, Tak właśnie mam i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.3.0 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 1/22/2025 - 7:51:43 AM