Męskość, początek, koniec, zasada. Dr Robert Kowalczyk seksuolog i psychoterapeuta rozmawia z zaproszonymi gośćmi o współczesnej męskości - Gdzie teraz są męski...
Co komunikujemy stylem ubierania się? Jak z tego świadomie korzystać? Jak moda reaguje na współczesne rozumienie męskości? Te i wiele innych pytań zadaję w rozmowie z Łukaszem Jemiołem – projektantem mody, kreatorem wizerunku i przedsiębiorcą. Razem odkrywamy, jak styl odzwierciedla współczesne gry tożsamościowe. Poruszamy tematy wrażliwości i uważności jako siły, łamania stereotypów w męskim ubiorze oraz odwagi w wyrażaniu siebie. Projektant opowiada o swoim procesie twórczym, inspiracjach, ale też o trendach mody męskiej – coraz bardziej inkluzywnej i różnorodnej, dającej szerokie pole ekspresji. Posłuchaj inspirującej rozmowy, która zachęca do odważnego spojrzenia na swój styl i eksperymentowania z wizerunkiem. Subskrybuj „Męskie światy”.Podcastu „Męskie światy” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
45:50
Czuły obserwator. Gość: prof. Bogdan de Barbaro
W kolejnym odcinku „Męskich światów” gościem jest wybitny psychoterapeuta i psychiatra, profesor Bogdan de Barbaro. Punktem wyjścia do rozmowy staje się współczesna definicja męskości, dalej wątki krążą wokół granicznych momentów życia mężczyzny, kryzysów tożsamości i roli duchowości we współczesnym świecie. Wspólnie zastanawiamy się, czy i jak psychoterapia może pomóc odnaleźć „swoją drogę”.W podcaście pojawiły się odniesienia do książek Bogdana de Barbaro i Justyny Dąbrowskiej „Swoją drogą...”, Roberta Kowalczyka i Magdaleny Kuszewskiej, „Trzeci element. Co zaburza nasze związki i jak sobie z tym radzić” oraz Tomasza Stawiszyńskiego, „Powrót fatum”.Podcastu „Męskie światy” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
48:35
Męska psychika. Gość: Dr hab. Andrzej Silczuk
W najnowszym odcinku „Męskie światy” rozmawiam z dr hab. Andrzejem Silczukiem, psychiatrą, specjalistą terapii uzależnień, który pomaga mężczyznom zmagającym się z depresją, zaburzeniami lękowymi, uzależnieniami i innymi problemami zdrowia psychicznego. Jakie wyzwania stoją przed współczesnymi mężczyznami? Dlaczego wciąż tak trudno mówi im się o emocjach? Jakie przyjmują strategie radzenia sobie i jakie są tego skutki? Podcastu „Męskie światy” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
1:08:48
Marszand. Gość: Wojciech Grzybała
W najnowszym odcinku podcastu „Męskie światy” rozmawiam z Wojciechem Grzybałą, historykiem sztuki, marszandem i popularyzatorem twórczości Andrzeja Wróblewskiego. Jak męskość przedstawiana jest sztuce? Czy „męskość” jest tematem na kolekcję? W tej fascynującej rozmowie zgłębiamy rolę mężczyzn w sztuce oraz analizujemy, jak twórczość Wróblewskiego ukazuje męskość w powojennej Polsce. Zapraszam do wysłuchania tego odcinka pełnego wnikliwych refleksji i odkryć na temat pozycji mężczyzn w świecie sztuki.Podcastu „Męskie światy” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
57:04
Męskość w teatrze. Gość: Michał Kotański
Jak współczesny teatr portretuje mężczyzn? Czy sceniczne przedstawienia męskości odpowiadają na potrzeby dzisiejszych widzów? To pytania, które padły w kolejnym odcinku „Męskich światów” w rozmowie z Michałem Kotańskim, reżyserem teatralnym, dyrektorem Teatru Telewizji, a także dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W odcinku zgłębiamy, jak teatr redefiniuje role płciowe i jakie tożsamości znajdują swoje miejsce na scenie. Zapraszamy do wysłuchania inspirującej rozmowy o teatrze i jego męskich kontekstach.Podcastu „Męskie światy” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
Męskość, początek, koniec, zasada. Dr Robert Kowalczyk seksuolog i psychoterapeuta rozmawia z zaproszonymi gośćmi o współczesnej męskości - Gdzie teraz są męskie światy i co się w nich dzieje? Czym jest dzisiaj jest męskość, jakie tworzy fenomeny? Do rozmów zaprosił przedstawicieli różnych profesji, między innymi: prof. Michała Lew-Starowicza, prof. Jana Hartmana, Prof. Remigiusza Ryzińskiego, Jacka Masłowskiego czy Kacpra Kujawę. Wspólnie zastanowią się, co trapi współczesnych mężczyzn? Co oznacza być mężczyzną przyzwoitym? Jak mężczyźni (nie)dbają o zdrowie? Jakie są męskie obsesje? Kim jest współczesny męski bohater? Czy mężczyźni potrzebują nowych wzorców? I czy nadal użyteczne są zasady męskiej elegancji? Szeroka perspektywa, wspólny mianownik – męskość.