Podcast skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które nas rozwijają. I sprawiają,...
W siódmym odcinku podcastu „O milimetr do przodu” gości psycholożka i psychoterapeutka Kinga Rajchel, która prowadzi terapię indywidualną i pracuje w szpitalu psychiatrycznym. Porozmawiamy o emocjach i schematach poznawczych. Zastanowimy się, jak działają na nas ruminacje. I w jaki sposób możemy dbać o naszą psychikę.Jak zmieniać self-talk? Jak budować rezerwę poznawczą? Które schematy poznawcze szczególnie wpływają na nasz nastrój w życiu dorosłym? Analizujemy korelację emocji z ćwiczeniami fizycznymi i dbałością o dostarczane składniki odżywcze. Ekspertka wyjaśnia, skąd się biorą uczucia i jak wpływają na nasze myśli.Każdy odcinek jest zakończony apelem gościa. Kinga Rajchel na poziomie terapeutycznym apeluje o bycie łagodniejszym wobec siebie. A na poziomie politycznym o prace nad ustawą o zawodzie psychoterapeuty.W odcinku pojawiły się odniesienia do książek: „Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie” i „Lekarstwo na zmartwienia” Roberta L. Leahy’ego, „Skutecznie działanie w stresie. Osobisty niezbędnik” Agnieszki Popiel i in. oraz „Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik. Ujednolicony protokół leczenia” Clair Cassiello-Robbins i in.„O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro.Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska.Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
1:14:13
Przyjemność z seksu. Gość: Andrzej Gryżewski
W nowym odcinku podcastu „O milimetr do przodu” gości Andrzej Gryżewski, psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny i założyciel Instytutu Arte Vita, autor bestsellerowych książek. Rozmawiamy o nawykach i rytuałach pogłębiających naszą przyjemność z seksu. Gryżewski mówi, jakie komunikaty wyciszają seks, co najlepiej wyobrażać sobie podczas masturbacji, jakie konsekwencje ma regulowanie emocji pornografią. Analizujemy relacje snu z seksualnością, korelacje seksu ze stresem oraz wpływ aktywności fizycznej na libido. Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem seksuolog apeluje o bliskość i żywe relacje. „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro.Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska.Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
Jedna z najsłynniejszych tenisistek naszych czasów, Iga Świątek, powiedziała, że dzięki jej wsparciu przeszła przez niezwykle trudny okres, nadal czerpiąc radość z czasu na korcie. W piątym odcinku podcastu gości psycholożka sportowa, członkini teamu Igi Świątek, Daria Abramowicz. Rozmawiamy o przechodzeniu bezpiecznie przez czas lęku, budowaniu pewności siebie oraz o fundamentach dyscypliny.Analizujemy relacje snu z wysoką wydajnością, korelacje występu ze stresem oraz wpływ nadziei i optymizmu na realizację celów.Czym różni się doskonałość od perfekcjonizmu? Co ściąga nas w dół w perspektywie życia?Abramowicz mówi o wpływie mediów na pracę psychologa ze sportowcami.Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Daria Abramowicz apeluje o szacunek i uznawanie wartości w przestrzeni dyskusji społecznej i publicznej.„O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro.Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska.Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
1:09:36
Co nam robi alkohol? Gość: Robert Rutkowski
W czwartym odcinku podcastu terapeuta, szkoleniowiec w obszarze umiejętności psychologicznych i wykładowca Robert Rutkowski opowiada, co alkohol robi z naszym umysłem i ciałem.Jaka jest relacja alkoholu z serotoniną? Jak napoje alkoholowe wpływają na nasz nastrój w kolejnych dniach po spożyciu?Robert Rutkowski mówi o dobrostanie w kontekście sprawdzania etykiet produktów spożywczych, rezygnacji z nałogów, ćwiczeń fizycznych oraz zabezpieczeń przez smogiem. Analizujemy, dlaczego alkohol jest nadal tak popularny w polskim społeczeństwie.Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem ekspert prosi o nierezygnowanie z prawdziwej bliskości.„O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro.Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska.Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
1:30:23
Zadbaj o dobrostan. Gość: Andrzej Silczuk
W trzecim odcinku podcastu, z lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, propagatorem nauki i wykładowcą uniwersyteckim, Andrzejem Silczukiem, rozmawiam o dobrostanie w epoce obfitości.Jak nadmiar bodźców i stymulantów wpływa na naszą psychikę? Co odbiera nam energię? Jaka jest cena zacierania różnic między pracą a życiem prywatnym?Z doktorem habilitowanym Andrzejem Silczukiem analizujemy relacje snu z lękiem, wpływ alkoholu na regenerację oraz nieustanne zapotrzebowanie na dopaminowe bodźce. Mówimy o technikach mrocznotriadowców, szkodliwych rutynach oraz instagramowych porównaniach. Zastanawiamy się, jak w tych okolicznościach dbać o regenerację i każdego dnia wzmacniać naszą rezyliencję.Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem apelujemy o szacunek dla osób z zaburzeniami psychicznymi.„O milimetr do przodu” skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę. Oraz tym, które nas rozwijają. Sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji biorą udział politycy, artyści, działacze, psychiatrzy – osoby mające wpływ. Moje zaproszenie przyjęli do tej pory wspaniali rozmówcy, m.in. prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, doktor Ewa Woydyłło, profesor Bogdan de Barbaro.Masz pytania lub chcesz podzielić się przemyśleniami na temat odcinka? Instagram: @justyna.kopinska.Podcastu „O milimetr do przodu” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
1:21:56
Więcej Społeczeństwo i Kultura podcastówWięcej Społeczeństwo i Kultura podcastów
Podcast skupia się na drogach do polepszenia życia. W tym celu przyjrzymy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które nas rozwijają. I sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. W audycji udział wezmą politycy, artyści, działacze, psychiatrzy. Osoby, które mają wpływ. Zanim rozwiążemy problemy, musimy je jasno zidentyfikować. Zrozumieć, co działa na naszą szkodę, a co nas wzbogaca.
Autorka podcastu – Justyna Kopińska (@justyna.kopinska). Nagradzana dziennikarka i reporterka, autorka sześciu książek, m.in. „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie”, „Polska odwraca oczy”, „Lekarstwo dla duszy”.