"Wysokie Obcasy" to podcast Wysokich Obcasów, w którym w każdy piątek dziennikarki Wysokich Obcasów przedstawiają portrety niezwykłych kobiet, mających odwagę ...
Jak dziś uczy się matematyki? Dlaczego matematyka jest ważna? Od kogo Polacy mogą się uczyć jak uczyć matematyki? "Dziś myślimy o tym, co uczeń powinien umieć, jak jest sformułowana podstawa programowa, a ja odnoszę wrażenie, że dużo mniej mówi się o tym, żeby uczeń posiadł pewien sposób myślenia czy pewien aparat pojęciowy, który mu się przyda" - mówi Marcin Karpiński, tutor, wykładowca dydaktyki matematyki ze Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Uniwersytetu Warszawskiego.
Zapraszamy na Festiwal Matematyki, który odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, w redakcji „Wyborczej” w budynku Agory przy ul. Czerskiej 8/10.
--------
47:08
Kim są krakowskie siłaczki?
"Siłaczki" to dzieje życia mieszkanek Krakowa od czasów średniowiecznych po współczesność. Wystawa ilustruje przemiany społeczne, polityczne, obyczajowe i kulturalne, które miały znaczenie dla emancypacji kobiet i ich dążeń do stania się pełnoprawnymi obywatelkami realizującymi swoje marzenia i pomagającymi innym uwierzyć w siebie.
Dominika Wantuch, dziennikarka Wysokich Obcasów rozmawia z Michałem Hankusem, kuratorem wystawy "Siłaczki" w Muzeum Krakowa, którą można oglądać w Kamienicy Hipolitów w Krakowie do 16 marca 2025 roku.
--------
16:24
Górski: Plakat musi być po prostu dobry
"Dobry plakat społeczny często szokuje, a zawsze operuje skrótem. Musi być mocny i musi zostać zapamiętany – wtedy tylko może być skuteczny"– mówi Janusz Górski, profesor Wydziału Grafiki ASP oraz kurator Galerii Plakatu AMS, związany z konkursem z konkursem Galerii Plakatu AMS. Co to znaczy, że dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi? Rozmowę prowadzi Wojciech Szot. Więcej o konkursie: https://ams.com.pl/o-nas/aktualnosci/dzis-wszyscy-jestesmy-tworcami-cyfrowymi-ams-i-samsung-oglaszaja-25-konkurs-galerii-plakatu
--------
23:38
K. Sobolewska: Lęk towarzyszący zmianom może być dobrym doradcą
Dlaczego nie należy bać się zmian? Co to znaczy: "zarządzanie zmianą"? Co jest łatwiejsze do wprowadzenia: zmiana w życiu osobistym czy zmiana zawodowa? Kim jest dobry lider/liderka? Co nam, pracownikom, daje dobry przywódca? Czy kobiety są otwarte zmiany i rozwój? Czy chcą się szkolić i czy udaje im się być dobrymi liderkami?
Gościnią Anny Woźniak z "Wysokich Obcasów" jest Katarzyna Sobolewska, certyfikowany coach ACC, trenerka rozwoju osobistego, twórczyni Akademii Lidera Branży Beauty oraz absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa.
Podcast powstał w ramach akcji "Nieustraszona w pracy".
--------
26:08
Katarzyna Kasia: Nie będzie nagrody za bycie grzeczną dziewczynką
Zapraszamy do słuchania nowego podcastu Natalii Waloch "Po swojemu"!
Wychowano nas, kobiety, do zgadzania się na to, co podsuwa nam życie. Do bycia miłymi, grzecznymi, pomocnymi, idącymi na kompromisy, wyrozumiałymi… Mamy się nie kłócić, nie złościć, nie sprzeciwiać, nie histeryzować i przypadkiem nie wyskakiwać przed szereg. Z pokolenia na pokolenie funkcjonujemy w świecie skonstruowanym przez mężczyzn, któremu nasze milczenie i potakiwanie bardzo służy. Ale wcale nie musi tak być. Przecież możemy zacząć mówić „Nie”. Tego właśnie, w duchu siostrzeństwa, wsparcia i wyrozumiałości dla samych siebie, będzie nas uczyła Natalia Waloch, jeden z najmocniejszych dziennikarskich głosów w Polsce.
"Wysokie Obcasy" to podcast Wysokich Obcasów, w którym w każdy piątek dziennikarki Wysokich Obcasów przedstawiają portrety niezwykłych kobiet, mających odwagę iść własną drogą, wyrażać swoje poglądy i stawać w ich obronie równie śmiało jak w obronie grup i środowisk narażonych na nierówne traktowanie lub wykluczenie.
Rozmawiamy z ciekawymi ludźmi zaangażowanymi w sprawy kobiet o zjawiskach z obszaru psychologii, rozwoju osobistego, rodzicielstwa, zdrowia, seksu i ekologii. Relacjonujemy aktualne wydarzenia i zabieramy głos w debacie społecznej.