„Inna strona świata” to autorski podcast Andy Rottenberg, historyczki, publicystki, kuratorki i krytyczki sztuki, szefowej działu kultury magazynu „Vogue Polska...
Anda Rottenberg o książce „Schyłek” - Słowo za słowo
W tym odcinku podcastu „Słowo za słowo” rozmawiam z Andą Rottenberg o jej dzienniku z lat 2019-2022 zatytułowanym „Schyłek”, który miałam przyjemność redagować, a ukazał się w wydawnictwie Osnova. To ważna książka z codziennymi zapiskami o zmaganiu się ze starością, z udrękami ciała, które nie nadąża za głową. Niektóre zapiski są rodzajem pożegnań z bliskimi osobami, którzy odeszli w tym pandemicznym czasie. Inne to refleksje o tym, co ważne, i o tym, co nudne. Ale to również wciągająca opowieść o spotkaniach z ludźmi, bez których autorka nie umiałaby żyć. Podcastu „Słowo za słowo” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
34:10
Diana Hovakimyan o Ormianach
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O dziejach Ormian w Polsce, ich historycznych przywilejach, obyczajach i religii oraz o życiu w diasporze i znanych Polakach ormiańskiego pochodzenia opowiada komisarz do spraw diaspory Armenii w Polsce, Diana Hovakimyan.Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
30:41
Alina Wawrzeniuk o Białorusinach
„Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O zmiennych losach Białorusinów na ich ojczystej ziemi, ich języku, kulturze i odrębności opowiada autorka podręczników do nauki języka białoruskiego i działaczka społeczna Alina Wawrzeniuk.Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
37:11
O wrastaniu w polską tradycję z Tessą Capponi-Borawską
„Inna strona świata”, to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O wrastaniu w polską tradycję i studiach nad kuchnią Półwyspu Apenińskiego oraz strategii wychowywania dzieci w duchu polsko-międzynarodowym rozmawiam z felietonistką i pisarką Tessą Capponi-Borawską.Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
--------
36:04
Ewa Kuryluk o pośpiechu i artystycznych poszukiwaniach
„Inna strona świata”, to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. O pośpiechu wynikającym ze słabego zdrowia, wielości obszarów zainteresowań twórczych, niechęci do przynależności narodowej i kłopotach rodzinnych rozmawiam z artystką i pisarką Ewą Kuryluk.Podcastu „Inna strona świata” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
„Inna strona świata” to autorski podcast Andy Rottenberg, historyczki, publicystki, kuratorki i krytyczki sztuki, szefowej działu kultury magazynu „Vogue Polska”. Program został poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową.