Przestrzeń, w której hasło "nie wypada" przestaje mieć znaczenie. Rozmawiamy na trudne tematy, a do dyskusji zapraszamy słuchaczy. W naszym studiu pojawiają się...
Cześć Ciało to pierwsza, bezpieczna, edukacyjna i darmowa przestrzeń w Internecie o dojrzewaniu, która powstała po to, by rozmawiać o tym, co dzieje się w tym czasie z ciałem i emocjami. Jak? Mądrzej oraz bardziej otwarcie niż rozmawiało się, kiedy rodzice byli dziećmi. Zespół Fundacji Cześć Ciało zebrał w ciągu pierwszych miesięcy działalności tej edukacyjnej i darmowej przestrzeni w social mediach tysiące pytań o dojrzewaniu. O tym, jakie to pytania i jak na nie odpowiadać z Kubą Jamrozkiem rozmawiały Michalina Popko, dyrektorka zarządzająca Cześć Ciało i Stefania Kumor, położna, seksulożka i ekspertka w Cześć Ciało.
--------
1:16:28
Bambinizm - dlaczego nasze zwierzęta traktujemy jak dzieci?
Milenialsi wychowują zwierzęta zamiast dzieci. W aplikacjach randkowych informują, że w ewentualny związek wkraczają już ze swoim dzieckiem - kotem lub psem. Wracają wcześniej z wieczornych spotkań, mówiąc że zwierzak siedzi sam i na pewno jest smutny. Dlaczego coraz częściej traktujemy zwierzęta jak dzieci? Czy to dla nich dobre? Czy to dobre dla nas samych? Pies jako prezent pod choinkę - czy ktoś jeszcze to robi?
--------
1:16:55
Co dalej z Centrami Zdrowia Psychicznego?
Czy Centra, których liczba doszła już do 117 i które zdążyły objąć 50,6 proc. ludności Polski będą kiedyś działać w całym kraju? Kiedy łatwy dostęp do pomocy, dosłownie „z ulicy” będzie dotyczył każdego z nas i każdego miasta i miasteczka w Polsce? Czy Centra Zdrowia Psychicznego się sprawdziły? Jak wyglądała w praktyce udzielana w nich pomoc?
--------
1:17:34
Czy istnieje zbrodnia „doskonała”? Jak działa Polskie Archiwum X?
Podobno nie istnieje coś takiego, jak zbrodnia doskonała. Zawsze pozostają ślady. Ale nie zawsze będą one wyglądały tak, jak w amerykańskich serialach kryminalnych. Jak się szuka i profiluje sprawców opowiedzą goście Jakuba Jamrozka: dr Joanna Stojer-Polańska, psychokryminalistka z Uniwersytetu SWPS w Katowicach, Bogdan Michalec, Mariusz Nowak z projektu Polskie Archiwum X oraz Justyna Poznańska- psycholog śledczy, profilerka, ekspertka z dziedziny psychologii śledczej, biegła sądowa.
--------
1:22:09
Dlaczego mężczyźni się nie badają?
Te statystyki nie wyglądają dobrze - „2/3 mężczyzn nie bada się, panowie robią badania dopiero po "50" – wynika z danych laboratoriów medycznych Diagnostyka. Badania PSA - najbardziej popularnego markera raka prostaty - nie wykonuje co trzeci Polak z grupy ryzyka, co trzeci mężczyzna cierpi na nadciśnienie tętnicze, co drugi ma podwyższony cholesterol, a co dwudziesty choruje na cukrzycę”. Dlaczego panowie unikają badań?
Przestrzeń, w której hasło "nie wypada" przestaje mieć znaczenie. Rozmawiamy na trudne tematy, a do dyskusji zapraszamy słuchaczy. W naszym studiu pojawiają się psychologowie, aktywiści i ludzie, których doświadczenia życiowe skłaniają do zadania pytania - DLACZEGO? Pogłębiamy, "nie ugładzamy" i wysłuchujemy dwóch stron. "Bez tabu" od poniedziałku do środy od 21.00