Redakcyjny podcast jubileuszowy, czyli rozmowy o doświadczeniach z przeszłości i wyzwaniach z przyszłości. Komentujemy tu architektoniczne słowa i czyny, przygl...
To jest otwarcie zupełnie nowego rozdziału - mówi dyrektor Michał Duda o zwycięskiej koncepcji na przebudowę wrocławskiego Muzeum Architektury autorstwa Michała Sikorskiego i pracowni TŁO. Artur Celiński sprawdza więc, na czym polega i z czym wiąże się ten nowy rozdział w polskiej architekturze.
--------
51:09
Przemo Łukasik i Łukasz Zagała: Misja, prawo, kapitalizm
Założyciele Medusa Group zostali uhonorowani Honorową Nagrodę SARP, co jest świetnym pretekstem do pytań o przyszłość. Zapraszamy na rozmowę Artura Celińskiego, w której dowiesz się: jak Przemo Łukasik i Łukasz Zagała definiują dziś swoją misję i odpowiedzialność, nad czym pracują w Dubaju, dlaczego tak trudno będzie dawać drugie życie budynkom z lat 90. i jak oceniają działania SARP i Izby Architektów RP.
--------
1:14:04
Kamil Domachowski. W kontekście i w emocji
Kamil Domachowski został uznany za jednego z czterdziestu najbardziej obiecujących europejskich architektów przed czterdziestką. Czym przekonał do siebie jurorów tego wyróżniania? Czy udało się im dostrzec sposób poszanowania kontekstu i umiejętność budowania intymnej, pełnej zaufania relacji z klientem, o której Artur Celiński rozmawia z szefem pracowni IFA Group?
--------
36:41
Ewa Kuryłowicz: o praktyce i teorii
Ta rozmowa w teorii i praktyce jest o tym: dlaczego polscy architekci i architektki nie są już w światowej czołówce; co się dzieje, gdy emocje biorą górę w dyskusji o budynkach; czemu Springer nie ma racji, gdy mówi, że architekci są niedouczeni; co zrobić, by mieć luksus niezależności w projektowej pracy; i w końcu dlaczego praktycy potrzebują więcej teorii. Artur Celiński zaprasza na rozmowę z prof. Ewą Kuryłowicz.
--------
1:02:06
Michał Murawski: Budynek z ideologią
Jakiego rodzaju ideologia jest wpisana w budynek nowego MSN? Dlaczego jego architektura jest zdecydowanie bardziej konserwatywna niż nam się wydaje? W jaki sposób może ona wpłynąć na radykalne i postępowe działania samej instytucji? O relacjach z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, w jakie wchodzi nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej Artur Celiński rozmawia z Michałem Murawskim.
Redakcyjny podcast jubileuszowy, czyli rozmowy o doświadczeniach z przeszłości i wyzwaniach z przyszłości. Komentujemy tu architektoniczne słowa i czyny, przyglądamy się zmianom technologicznym oraz szukamy definicji piękna w niezwykle niespokojnych czasach. Architektura-murator od 30 lat towarzyszy polskiej architekturze. Prezentujemy najlepsze obiekty, inspirujemy do dyskusji i śledzimy kluczowe zmiany. Partnerami podcastu są Dyson, Humanscale i Equitone