"Fronty Wojny" to podcast dziennikarza i korespondenta wojennego Marcina Wyrwała. Jego rozmówcy składają się na szerokie spektrum ekspertów i praktyków, którzy ...
Jakim ministrem obrony jest Władysław Kosiniak-Kamysz? Zaskakujące oceny prowadzących #OnetAudio
Recenzja działalności Władysława Kosiniaka-Kamysza po roku sprawowania funkcji ministra obrony nie wypadła wcale źle, a nawet w niektórych dziedzinach szef MON został, przez Marcina Wyrwała i Edytę Żemłę, prowadzących podcast „Fronty Wojny” oceniony bardzo wysoko. Niemniej cieniem na jego urzędowaniu kładzie się kwestia traktowania ciężko rannych weteranów, którzy muszą walczyć w sądach o odszkodowania za utracone na misjach zdrowie. Resort obrony, mimo obietnic ministra Kosiniaka-Kamysza nie zamierza im tej walki ułatwiać, a wręcz rzuca kłody pod nogi.
--------
19:40
Jarosław Kociszewski: Czy Netanyahu pcha Izrael w złą stronę?
W najnowszym odcinku „Frontów Wojny” specjalista z zakresu Bliskiego Wschodu Jarosław Kociszewski opowiadał o wojskowych i politycznych skutkach ataku Izraela na Strefę Gazy i Liban, wyjaśniał dlaczego wojna pomiędzy Izraelem i Hezbollachem jest lepiej kontrolowana niż ta pomiędzy Rosją a Ukrainą oraz opowiadał o tym, co oznacza nowa amerykańska administracja dla losów Izraela. Ważnym wątkiem rozmowy był premier Binjamin Netanyahu i cyniczna polityka wobec własnych obywateli. W końcówce programu ekspert wyjaśnił, dlaczego Żelazna Kopuła nie radzi sobie z dronami przeciwnika.
--------
17:58
Zbigniew Parafianowicz: Czy oddać Ukrainie polski sprzęt, jeśli Rosja przełamie front? Kiedy europejskie wojsko wejdzie do wojny? #OnetAudio
Co może ustrzelić Ukraina w Rosji nowymi pociskami ATACMS? Jak ukraińscy politycy mylą polityczny realizm z bezczelnością? Czy Polska powinna oddać koreański i amerykański sprzęt, jeśli Rosja przełamie front? Jaki jest punkt, w którym europejskie wojsko prawdopodobnie zaangażuje się w wojnę? Dlaczego Polska powinna stawiać na państwa basenu Morza Bałtyckiego? Na wszystkie te pytanie odpowiadał gość najnowszego odcinka podcastu „Fronty Wojny” Zbigniew Parafianowicz.
--------
19:10
Przestępcy utylizowali radioaktywne substancje na poligonach? Generał zdradza kulisy afery
Zorganizowana grupa przestępcza wysadzała na wojskowych poligonach toksyczne poprodukcyjne odpady największego producenta trotylu w NATO, spółki Nitro-Chem. Działania te zabezpieczali żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa w wyniku czego mdleli i mieli poparzenia. Gościem podcastu „Fronty Wojny”, jest były dowódca tej brygady, gen. Grzegorz Grodzki. W rozmowie z dziennikarzami Onetu rzuca nowe, niepokojące światło na tę aferę. Zdradza też, że do dzisiaj nie został w tej sprawie przesłuchany.
--------
23:54
Czy Macierewicz ma związki z Rosją? Czy służby powinny sprawdzić ostatnie doniesienia o intymnym życiu polityka? #OnetAudio
Bohaterem 29 odcinka podcastu Fronty Wojny był Antoni Macierewicz. Wraz ze specjalnym gościem płk. Maciejem Matysiakiem, byłym wiceszef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, autorzy programu pochylili się nad najnowszymi doniesieniami dotyczącymi zarówno rosyjskich śladów w karierze ważnego polityka jak i jego życia osobistego. Gość podcastu wskazał na luki w procedurach bezpieczeństwa dotyczących polityków oraz podzielił się zaskakującymi faktami z własnych kontaktów z Antonim Macierewiczem.
"Fronty Wojny" to podcast dziennikarza i korespondenta wojennego Marcina Wyrwała. Jego rozmówcy składają się na szerokie spektrum ekspertów i praktyków, którzy opowiadają o wojnie w wielu jej wymiarach – od bezpośredniego kontaktu z polem walki po szerszy, międzynarodowy obraz. W naszych niespokojnych czasach szczególną uwagę zwracamy na kontekst polski. Dużą wartością dla podcastu zawsze są ludzie, którzy osobiście zetknęli się z wojną, bo trudno zrozumieć jej dynamikę i naturę bez zanurzenia się w nią choćby na chwilę.