Szczerze o HR-ze to audycja, w której pasja i wyzwania świata HR spotykają się twarzą w twarz. Z naszymi gośćmi i gościniami szczerze rozmawiamy o tym co w HR k...
#28 - Co to jest kultura autonomii, czyli jak ustawić zespoły, aby same ustalały i realizowały cele
W najnowszym odcinku podcastu rozmawiamy o plusach i zaletach konsekwentnego budowania swojej ścieżki kariery w jednej organizacji – zarówno z perspektywy pracownika, jak i prezesa. Zastanawiamy się nad zmianą sposobu myślenia, organizacji pracy oraz rozproszeniem decyzyjności. Przyglądamy się motywacjom, które skłaniają do zmiany, oraz temu, jak działania zespołu wpływają na jakość wyników całej organizacji. Omawiamy, jak przygotować organizację do funkcjonowania autonomicznych zespołów. Poruszamy temat wzajemnego zaufania, współpracy i odpowiedzialności za realizację zadań, projektów ale przede wszystkim poprawiania wyników całej firmy. Ten odcinek to inspiracja do refleksji nad własną karierą, budowaniem zespołu i organizacji, a także odpowiedzialnym podejściem do zmian.Naszym gościem jest:Marek Wesołek - CEO i współwłaściciel Sente S.A. Ze spółką związany od 19 lat, od 11 członek zarządu. Specjalizuje się w zwiększaniu efektywności operacyjnej, budowaniu kultury współodpowiedzialności i zwinnym zarządzaniu szybko rosnącą organizacją. Prywatnie pasjonat sportu – wielokrotny uczestnik górskich biegów ultra oraz zdobywca Kilimandżaro. Skutecznie wspiera firmę w realizacji strategii wzrostu, której efektem jest zwiększenie przychodów o kilkaset procent i rozbudowa zespołu z kilkudziesięciu do 200 osób. Marka znajdziecie tu: https://www.linkedin.com/in/marekwesolek/ A firmę, którą reprezentuje, SENTE, pod tym linkiem: https://sente.pl/
--------
1:10:01
#27 - Można inaczej - Wizja nowoczesnego przywództwa - prof. Andrzej Blikle
W tym odcinku naszym gościem jest prof. Andrzej Blikle – postać wybitna w świecie polskiej nauki o zarządzaniu. Profesor Blikle to nie tylko polski informatyk, profesor nauk matematycznych, członek Rady Języka Polskiego, pracownik naukowy i specjalista w zakresie matematycznych podstaw informatyki, ale również mistrz cukierniczy.Podczas rozmowy profesor Blikle dzieli się swoją wizją nowoczesnego przywództwa. Zdaniem profesora, tradycyjne metody zarządzania oparte na „kiju i marchewce” – strachu i niepewności – są dziś nie tylko nieskuteczne, ale także szkodliwe. Przyszłość należy do liderów, którzy zamiast zarządzać, wspierają swoje zespoły, budują relacje oparte na zaufaniu, odpowiedzialności i wzajemnym szacunku.Rozmawiamy o tym, jak mądrze tworzyć zespoły i zadaniowe społeczności, w których ludzie czują się docenieni i zmotywowani wewnętrznie. Ważnym wątkiem jest również rola edukacji w kształtowaniu przyszłych liderów oraz to, jak liderzy powinni więcej słuchać, a mniej mówić, koncentrując się na pomocy swoim zespołom, a nie na ich kontrolowaniu.To odcinek o zmianie podejścia, o nowej jakości przywództwa i o tym, dlaczego wsparcie i rozwój są ważniejsze od kontroli.
--------
1:23:02
#26 - Styl życia - KUBOTA! - Alina Sztoch
Czy budowanie biznesu to łatwa i prosta droga? Czy każdy przedsiębiorca, który zakłada firmę, zna od razu każdy szczegół i aspekt swojej działalności? W tym odcinku poruszamy temat wyzwań, przed którymi stają osoby zakładające firmy, oraz zastanawiamy się, czy kulturę organizacyjną można zdefiniować, narzucić i od razu wdrożyć.Rozmawiamy też o tym, czy wymagający pracodawca to naprawdę zły pracodawca. W końcu nie ma marzeń – są cele, które pomagają nam osiągnąć sukces. Posłuchaj, jak realnie podchodzić do budowania firmy i zarządzania zespołem.
--------
1:08:48
#25 - Czym naprawdę jest świadoma strategia marki pracodawcy? - Adam Wąsik
W dzisiejszym odcinku zastanawiamy się, co jest kluczowe, aby myśleć strategicznie o employer brandingu. Czy EB to tylko kampania, czy może pełna strategia, która ma trwałe efekty? Rozmawiamy o tym, czego naprawdę oczekiwać od działań w zakresie employer brandingu i gdzie tak naprawdę zaczyna się EB.Zadajemy pytania: jaką jesteś firmą i kto powinien być zaangażowany w budowanie strategii employer brandingowej? Czy kreujesz wizerunek, czy budujesz trwałą tożsamość swojej marki?Odkryj z nami strategicznego podejście do employer brandingu!
--------
1:24:44
#24 - Jak budować partnerską rolę HR wobec właścicieli i zarządu? - Piotr Szymczak
Czym jest HR strategiczny? W tym odcinku przyjrzymy się, jak HR może stać się kluczowym partnerem biznesowym. Od jakich pytań warto zacząć, by sprawdzić siebie i swoją gotowość do współpracy z zarządem? Czy jesteś gotowa/gotowy budować i rozwijać liderów w swojej organizacji?Poruszamy temat, czy Dyrektor HR ma realną szansę zasiąść przy stole zarządu i co musi się wydarzyć, by to było możliwe. Dowiedz się, czym jest Manifest strategicznego HR-u i jak HR może wyprzedzać potrzeby organizacji.Podkreślamy, że strategiczny HR to nie tylko inwestycja w rozwój firmy, ale także nieustanne doskonalenie siebie – postawa "wiem, że nie wiem" staje się znakiem jakości HR-u w Polsce. Dlaczego inwestujemy w firmy, ale zapominamy o inwestycji w HR?Rozwijamy się nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla dobra organizacji. Posłuchaj tego odcinka i dowiedz się, jak HR może stać się siłą napędową dla całego biznesu.
Szczerze o HR-ze to audycja, w której pasja i wyzwania świata HR spotykają się twarzą w twarz. Z naszymi gośćmi i gościniami szczerze rozmawiamy o tym co w HR kochamy, czego nie znosimy i z czego jesteśmy dumni.
Słuchaj Szczerze o HR-ze, Inwestomat - oszczędzanie, inwestowanie, wolność finansowa i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl