Powered by RND
PodcastySztukaCzytu Czytu
Słuchaj Czytu Czytu w aplikacji
Słuchaj Czytu Czytu w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Czytu Czytu

Podcast Czytu Czytu
Czytu Czytu
Podcast dwóch miłośniczek czytania. Omawiamy budzące emocje tytuły, analizujemy motywy i tropy, komentujemy doniesienia ze świata literatury – a wszystko to okr...

Dostępne odcinki

5 z 120
  • #114 – Cykl wiedźmiński: „Rozdroże kruków”
    Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od bramy Powroźniczej, ale zanim to zrobił, był nieopierzonym młokosem, który po raz pierwszy ruszył na wiedźmiński szlak po szkoleniu w Kaer Morhen. Tym samym wraz z premierą „Rozdroża kruków” możemy powrócić z naszym wiedźmińskim cyklem, w którym omawiamy najnowszą odsłonę przygód Geralta od Andrzeja Sapkowskiego i od razu powiemy, że jesteśmy na tak! Uwaga, odcinek jest od początku spoilerowy i szczegółowo omawiamy fabułę. Żeby nie było, że nie ostrzegałyśmy! Życzymy miłego słuchania! Czytu Czytu prowadzą: Magdalena Adamus (Catus Geekus) Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)
    --------  
    1:00:04
  • #113 – Wielkie biznesy, mali czytelnicy. O co chodzi w aferze z Legimi?
    Oddajemy wam do wysłuchania odcinek, na który większość z was bardzo czekała. Od dawna nic tak nie wstrząsnęło polskim rynkiem książki jak afera Legimi. Czytelnicy motali się w amoku, wydawnictwa w panice wycofywały swoje książki z oferty subskrypcji, jednym słowem wszyscy byli dość skołowani. Ale co tam się właściwie stało? Okazuje się, że afera Legimi jest jak cebula – ma warstwy, a wielu z nich nigdy nie poznamy. W dzisiejszym odcinku spróbujemy jeszcze raz prześledzić chronologię wydarzeń, przyjrzymy się najnowszym rozdziałom tej historii, a potem spróbujemy to wszystko zrozumieć. Życzymy miłego słuchania! Czytu Czytu prowadzą: Magdalena Adamus (Catus Geekus) Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)
    --------  
    53:28
  • #112 – Na straganie w dzień targowy. Targi książki w Krakowie i Frankfurcie
    Witajcie w naszym odcinku podróżniczym. W ostatnim kwartale roku świat książki budzi się do życia targowego i odbywają się największe tego rodzaju imprezy na krajową i międzynarodową skalę. W tym roku tak się złożyło, że odwiedziłyśmy dwie z nich: Megu była na targach we Frankfurcie, a Kasia w Krakowie. Wobec tego rozmawiamy o obu imprezach, niekoniecznie je porównując (bo są z trochę różnych światów), ale dzieląc się wrażeniami i odpowiadając na pytanie: czy warto. W segmencie książkowym Megu rozczarowuje się „Cieniem bogów” Johna Gwynna (Fabryka Słów, tłumaczenie: Maciej Pawlak), a Kasia opowiada o fenomenie powieści obyczajowych Jilly Cooper na przykładzie serii "Rivals". Życzymy miłego słuchania! Czytu Czytu prowadzą: Magdalena Adamus (Catus Geekus) Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)
    --------  
    1:00:58
  • #111 – Kto się boi jednolitej ceny książki?
    Tuż przed Halloween zapraszamy na temat, który wiele osób wciąż przeraża - dziś będziemy was straszyć jednolitą ceną książki. Dyskusja na ten temat w ostatnich latach niezwykle się zintensyfikowała, więc w końcu postanowiłyśmy dorzucić do niej swoje trzy grosze. Chociaż, jak szybko się pewnie zorientujecie, jednolita cena książki jest dla nas tylko pretekstem do tego, żeby porozmawiać szerzej o ustawie o książce i regulacjach, których nasz rynek wydawniczy pilnie potrzebuje. W segmencie torebkowym Megu poleca „Co porusza martwych” T. Kingfisher (wydawnictwo SQN, tłumaczenie Dominika Schimscheiner), a Kasia dzieli się rozczarowaniem po lekturze „Gównodziennikarstwa” Pauliny Januszewskiej (wyd. Krytyka Polityczna). Życzymy miłego słuchania! Czytu Czytu prowadzą: Magdalena Adamus (Catus Geekus) Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)
    --------  
    1:11:37
  • #110 – Ciągle te same tytuły. Rynek książki i fala wznowień.
    W dzisiejszym odcinku mówimy o książkowej fali wznowień. Z pewnością sami zauważyliście, jak wiele nowych wydań pojawia się w księgarniach. Twarde oprawy, barwione brzegi, nowe przekłady – wznowienia kuszą czytelników na różne sposoby, aby kupili kolejną książkę, którą prawdopodobnie mają już w swojej biblioteczce. Pochylając się nad tym zjawiskiem, spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: z jakich powodów wznawia się książki, jak to wpływa na rynek i jakie tytuły według nas powinny się doczekać nowego wydania.   W segmencie torebkowym Kasia opowiada o książce „Miłość i inne stopnie naukowe” Jennifer Hennessy (wyd. Papierowe Serca, tłumaczenie: Monika Wiśniewska), a Megu niezmiernie poleca całą serię „Kulawe konie” Micka Herrona (wyd. Insignis, tłumaczenie: Anna Krochmal i Robert Kędzierski).   Życzymy miłego słuchania!   Czytu Czytu prowadzą: Magdalena Adamus (Catus Geekus) Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)  
    --------  
    1:04:33

Więcej Sztuka podcastów

O Czytu Czytu

Podcast dwóch miłośniczek czytania. Omawiamy budzące emocje tytuły, analizujemy motywy i tropy, komentujemy doniesienia ze świata literatury – a wszystko to okraszamy wrażeniami z ostatnio przeczytanych książek i komiksów. Prowadzą: Magdalena Adamus (Megu) i Katarzyna Czajka (Zwierz Popkulturalny).
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Czytu Czytu, Mint Podcast o kulturze i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.1.1 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 1/4/2025 - 5:41:36 AM