Z tej strony Paweł Machowski i Mikołaj Raczyński. Tworzymy “Coffee Run Podcast”, żeby krzewić szeroko rozumianą kulturę biegową. Chcemy pokazać, że bieganie to ...
Może wydawać się, że bieganie to sport dostępny dla każdego i niewymagający dużych nakładów finansowych – w końcu potrzebujemy tylko butów. A może nie jest tak do końca?
W tym odcinku przyglądamy się różnym aspektom finansowym biegania: od podstawowych wydatków, jak odpowiednie buty i strój, po dodatkowe koszty związane z akcesoriami, aplikacjami, a także opłatami startowymi na biegach masowych. Omawiamy co naprawdę jest niezbędne, a co jest tylko dodatkiem dla bardziej zaawansowanych biegaczy.
Staramy się się pokazać na czym warto oszczędzać, a na czym lepiej nie oszczędzać, żeby uniknąć kontuzji i cieszyć się bieganiem jak najdłużej.
Zapraszamy do odsłuchu!
--------
1:15:22
Co łączy bieganie, siłownię i cukiernię?
W najnowszym odcinku gościmy Hanię Sznajder, która opowiada o swojej drodze od biegania do intensywnego treningu w ramach Hyrox – sportu, który łączy siłę i wytrzymałość. Hania mówi o tym, co przyciągnęło ją do tej dynamicznej dyscypliny i jak zmienił się jej sposób myślenia o aktywności fizycznej oraz sam trening. Warto podkreślić, że jej praca zaowocowała kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w Hyroxie!
Oprócz tego, że jest sportowcem, Hania na co dzień prowadzi wegańską cukiernię, co dodaje kolejny wymiar do jej życia. W rozmowie opowiada o tym, jak wygląda jej codzienność, jak radzi sobie z łączeniem intensywnych treningów z prowadzeniem własnej firmy, skąd czerpie inspiracje do roślinnych wypieków, a także dlaczego zdrowe wypieki muszą tak dużo kosztować.
Zapraszamy!
--------
1:08:50
Czy bieganie musi boleć?
W tym odcinku opowiadamy o biegu Pawła, który podczas maratonu w Berlinie znacząco pobił swój rekord życiowy, ale także – co ciekawe – przebiegł cały dystans bez kryzysu i z uśmiechem na twarzy. Czy to oznacza, że można osiągać życiówki, przełamując swoje granice, bez odczuwania bólu? A może kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie fizyczne i mentalne?
Rozmawiamy o tym, jak rozróżnić zmęczenie od bólu, który może sygnalizować ryzyko kontuzji. Na podstawie własnych doświadczeń zastanawiamy się, czy istnieje "dobry" ból, który pomaga nam pokonywać własne ograniczenia oraz jak go odróżnić od bólu, który powinien nas zatrzymać i zaniepokoić.
Zapraszamy do odsłuchu i dyskusji.
--------
1:13:12
Czego nie robić przed maratonem?
Przed maratonem liczy się nie tylko odpowiednie przygotowanie, ale też unikanie typowych błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na wynik i samopoczucie. W tym odcinku przyjrzeliśmy się najczęstszym pułapkom, w które wpadają zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze.
Porozmawialiśmy m.in. o tym dlaczego nie testować nowego sprzętu na zawodach, jak w ostatnich dniach sterować dietą, jak zarządzać stresem przedstartowym oraz czy warto skorzystać z masażu dzień przed biegiem.
Zapraszamy do odsłuchu!
--------
1:13:22
Jak wkurzyć biegacza?
W tym odcinku rozpoczynamy dyskusję dotyczącą tego, co może wyprowadzić biegacza z równowagi.
Od klasycznych tekstów typu "a czemu nie pijesz?" po irytujące zachowania na trasie, które potrafią zepsuć nawet najlepszy trening. Z przymrużeniem oka opowiadamy o sytuacjach, które drażnią biegaczy i zastanawiamy się, dlaczego niektóre rzeczy tak mocno nas irytują, a na inne w ogóle nie zwracamy uwagi.. Jeśli jesteś biegaczką albo biegaczem, na pewno znajdziesz tu coś, co podniesie Ci ciśnienie... ale w pozytywny sposób.
Zapraszamy do odsłuchu i czekamy na Wasze odpowiedzi na tytułowe pytanie!
Z tej strony Paweł Machowski i Mikołaj Raczyński. Tworzymy “Coffee Run Podcast”, żeby krzewić szeroko rozumianą kulturę biegową. Chcemy pokazać, że bieganie to nie tylko (tak ważne dla nas) sekundy, ale także to, co się dzieje dookoła. Swobodnie rozmawiamy na temat bardziej i mniej poważne, czyli możemy wyjść od kawy i pizzy, a dojść do trudnych jednostek treningowych. Wszystko w formie pogawędki dostępnej dla każdego.
Zapraszamy do odsłuchu!