Powered by RND
PodcastySztukaZ polską metką
Słuchaj Z polską metką w aplikacji
Słuchaj Z polską metką w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Z polską metką

Podcast Z polską metką
Kamila Wagner, Vogue Polska
“Z polską metką” to nowa audycja poświęcona w całości modzie lokalnej - jej twórcom, nowym zjawiskom w branży i rynkowym tendencjom. Jakie wyzwania stoją przed ...

Dostępne odcinki

5 z 14
  • Undress Code o drodze do sukcesu w biznesie
    W szóstym odcinku drugiego cyklu podcastu „Z polską metką” rozmawiamy z Kacprem i Izabelą Zielińskimi, twórcami marki Undress Code. Ich przygoda z projektowaniem zaczęła się od minimalistycznej bielizny, która miała zapełnić rynkową niszę. W audycji Iza i Kacper szczerze opowiadają o kulisach zakładania i prowadzenia biznesu. Jaka jest droga do sukcesu marki, której projekty noszą nie tylko zwyczajne dziewczyny, ale też stylistki, influencerki i gwiazdy, m.in. Taylor Swift?Wspominają wyzwania związane z pozyskaniem partnerów biznesowych – zarówno w obszarze produkcji, jak i sprzedaży, skrupulatnie prowadzą słuchaczy przez kolejne etapy rozwijania działalności sezon po sezonie. Uświadamiają, że dobry produkt nie wystarczy, a do wejścia na kolejne rynki potrzebne jest dużo więcej niż zainteresowanie kupców dizajnem. Na platformę Zalando wchodzili dwukrotnie. Wyjaśniają, jak różni się ten proces dla firmy początkującej, a jak takiej, która jest gotowa produkcyjnie i biznesowo na kolejne wyzwania. To doskonały przewodnik dla wszystkich chcących poznać kulisy biznesów związanych z modą, tych, którzy chcą zakładać lub rozwijać autorskie marki, ale też dla klientek ciekawych drogi do sukcesu marki, której projekty noszą i zwyczajne dziewczyny, i stylistki, i influencerki, i gwiazdy, ostatnio Taylor Swift.To audycja poświęcona polskim markom i ludziom, które ją tworzą. Partnerem cyklu jest Zalando, wiodąca europejska platforma dla mody i lifestyle'u, ktorej misja jest wspieranie polskich marek w rozwoju i zwiększać ich widoczność, zarówno na lokalnym rynku, jak i za granicą.
    --------  
    43:36
  • Tomasz Ciąpała o wykorzystywaniu marketingowych szans
    Tomasz Ciąpała, CEO marek Lancerto i Próchnik, w naszej rozmowie opowiada o kulisach prowadzenia biznesu, kampaniach wizerunkowych i partnerstwach, które udało się w obu markach zrealizować w ostatnim czasie. Przechodzi przez poszczególne etapy reaktywacji Próchnika, marki heritage z 75-letnią tradycją. Zdradza z jaką inwestycją wiązało się ponowne wprowadzenie jej na rynek i jakie wygenerowała przychody w ostatnich miesiącach. Ciąpała podsumowuje również 15 lat istnienia marki Lancerto. Omawia kategorie produktowe, na które stawiają nowe marki i mówi o technologiach, które w wielkiej mierze odpowiadają za rozwój. To ciekawy business case dla wszystkich, którzy chcę wprowadzić do sprzedaży online produkty tradycyjne i prawdziwa lekcja marketingu, której barwne przykłady stanowią współpraca Lancerto z selekcjonerem polskiej reprezentacji Michałem Probierzem i polskimi liniami lotniczymi LOT. Omawiamy obszernie elementy strategii ESG oraz rozwój na rynkach zagranicznych, którego częścią jest partnerstwo z Zalando, w tym kapsułowa kolekcja marki Lancerto zaprojektowana na wyłączność dla platformy. Garniturowy brand przygotował linię, w której męskie klasyki w stylu formalnym mieszają się z tymi utrzymanymi w duchu smart casual. Wszystkie łączą nowoczesne wzornictwo i naturalne tkaniny. Kolekcja Lancerto to jedna z czterech, którą do sprzedaży wprowadza Zalando w ramach drugiej kampanii poświęconej polskim markom.
    --------  
    41:18
  • Ula Wiszowata Pilic o raporcie Zalando „Polska moda na europejskim wybiegu”
    Zalando prezentuje raport poświęcony lokalnemu rynkowi mody. Raport „Polska moda na europejskim wybiegu” został opracowany w pierwszym kwartale 2024 roku. Wzięli w nim udział klienci indywidualni i przedstawiciele polskich firm modowych. – Miło nam oglądać statystyki, z których wynika, że polska moda jest ważna dla lokalnych konsumentów. Prawie połowa polskich konsumentów deklaruje, że chce wspierać polskie marki. Dla 42 proc. z nich pochodzenie produktu jest ważne. Połowa Polaków przynajmniej raz w roku kupuje ubranie polskiej marki – mówi Ula Wiszowata Pilic, Regional Sales Manager Europy Środkowej i Wschodniej w Zalando, odpowiedzialna między innymi za wprowadzanie nowych polskich marek na Zalando i wsparcie ich rozwoju.Z czym utożsamiamy polską modę? Dlaczego ją wybieramy? Dane jednoznacznie wskazują na dynamiczny wzrost polskiego sektora odzieży i akcesoriów. Jak szybko internacjonalizują się krajowe marki? Jak wygląda ich ekspansja i jakie największe problemy spotykają na swojej drodze do rozwoju? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej audycji. Raport powstał jako część zaangażowania Zalando w promocję i rozwój lokalnego rynku mody. Marka w czerwcu 2024 roku rozpoczęła drugą kampanię marketingową w pełni skupiającą się na polskich markach. Jej częścią są cztery mini kolekcje zaprojektowane przez polskie marki na wyłączność dla europejskiej platformy. Zalando, platforma online dla mody i stylu życia, jest partnerem audycji i cyklu „Z polską metką”.
    --------  
    24:11
  • Założycielki Bizuu o kolekcji olimpijskiej
    Pewnego dnia dostałyśmy telefon. Polski Komitet Olimpijski zgłosił się do nas z propozycją zaprojektowania strojów defiladowych na ceremonię otwarcia Igrzysk w Paryżu w 2024 roku – mówi współzałożycielka marki Bizuu Blanka Jordan. – Przypomniałyśmy sobie wtedy z siostrą, że gdy byłyśmy dziewczynkami, zawsze oglądałyśmy inaugurację i komentowałyśmy stroje poszczególnych reprezentacji – wspomina. Ta niespodziewana propozycja okazała się nie tylko spełnieniem ich dziecięcych marzeń, ale i zdanym koncertowo sprawdzianem logistycznym. Bizuu na igrzyska w szyte na miarę kreacje ubiera około 300 olimpijczyków i 150 paralimpijczyków. Marka stworzyła nawet specjalną aplikację multimedialną, która pomogła sportowcom zdjąć miarę i wybrać preferowane elementy kapsuły. A wybierać jest z czego. Kolekcja składa się z trzech damskich i dwóch męskich propozycji odpowiednich dla różnych preferencji i sylwetek. Chciały dać sportowcom możliwość wyboru pomiędzy sukienkami kopertowymi, garniturami i szykownymi swetrami z dzianiny, które godzą wygodę z elegancją. – W projektach chciałyśmy nawiązać do barw narodowych. Wiedziałyśmy, że śnieżna biel jest trudna, trochę ją złamałyśmy, przygasiłyśmy też czerwień. Stworzyliśmy autorski nadruk inspirowany koronką koniakowską i motywami z polskiej fauny i flory – tłumaczy Zuzanna Wachowiak, druga połowa siostrzanego duetu. Jak dużym logistycznym wyzwaniem okazało się dla nich to przedsięwzięcie? Jakim doświadczeniem było dla nich projektowanie po raz pierwszy męskich sylwetek? Jakie cele i aspiracje kryją się za tą prestiżową współpracą? W audycji twórczynie Bizuu opowiadają ze szczegółami także o inspiracjach przedwojennymi strojami z kortów tenisowych. – To jak wyglądają sportowcy, jest istotne. Strój może dać im dużo pewności siebie. To, jak czują się w tej drugiej skórze, jaką jest ubranie, ma duże psychologiczne znaczenie – dodaje Blanka. Kolekcji olimpijskiej, która do sprzedaży trafi od razu po imprezie inauguracyjnej, towarzyszy kapsułowa kolekcja paryska dostępna dla klientów od 26 czerwca. Projekty znaleźć można na Zalando.pl, a dodatkowo w zakładce z polską modą użytkownicy platformy znajdą także cztery mini kolekcje zaprojektowane przez polskie marki na wyłączność dla europejskiej platformy.Partnerem audycji i cyklu „Z polską metką” jest Zalando – platforma online dla mody i stylu życia, która w czerwcu 2024 roku rozpoczęła drugą kampanię marketingową w pełni skupiającą się na polskich markach.
    --------  
    30:23
  • Jak zbudować it-brand, z Sandrą Kaczorowską, dyrektorką kreatywną La Mania
    La Mania to prawdziwy fenomen. Założona w 2011 roku marka w ostatnich latach przeszła nie tyle metamorfozę, ile ewolucję w kierunku nowych czasów, nowych mediów i nowych potrzeb. Za ten owocujący trzykrotnym wzrostem sprzedaży i wejściem na nowe rynki rebranding współodpowiedzialna jest Sandra Kaczorowska. – Przy wdrożeniu zależało mi na tym, żeby zadbać o core’ową klientkę, tę, która naszą markę stworzyła. Kobietę elegancką, ceniącą ponadczasowość i szyk – tłumaczy Sandra Kaczorowska, dyrektorka kreatywna marki La Mania. Priorytetem było dla niej zachować te wartości, ale też dostosować się do postpandemicznych realiów nastawionych na komfort.Sandra opowiada o inspiracjach modą męską, budowaniu marki demokratycznej, z ofertą wykraczającą ponad określoną demografię, projektowaniu dla wielu i na długo. W swojej pracy wraca do przeszłości, inspiruje się nią, ale także wyciąga wnioski. Historia branży i historia osobista to ważne wątki w naszej rozmowie. Kaczorowska opowiada zarówno o wertowaniu archiwów domów mody takich jak Balenciaga, jak i o osobistych doświadczeniach i indywidualnej intuicji, na której opiera gros decyzji. Ważnym wątkiem w naszej rozmowie jest waga kolektywu, pracy zespołowej i wymiany myśli czy doświadczeń. Obok produktu ważną częścią przemiany La Manii jest budowanie wspólnoty i świata wokół marki i koncentracja na influencer marketingu. Kaczorowska opowiada o znaczeniu tworzenia trwałych relacji z ambasadorkami marki, które wykraczają ponad cele sprzedażowe. Każda z osób wnosi coś nowego do marki, poszerza jej świat i stanowi inspirację dla projektantów. – Influencerki to osoby ze świata kreatywnego, stanowią jedno ze źródeł inspiracji dla mnie i mojego zespołu – tłumaczy Kaczorowska. Rozmawiamy też o nietraktowaniu Instagrama jako platformy e-commerce i marki modowej jako bytu, który do zaoferowania ma wyłącznie ubrania. La Mania jest również jedną z czterech polskich marek, która specjalnie dla Zalando stworzyła limitowaną kolekcję, która dostępna jest wyłącznie na tej platformie. Została stworzona z myślą o ponadczasowej kapsule ubraniowej, która sprosta różnym sytuacjom i potrzebom. Oversize’owa kurtka ze spódnicą mini z czarno-białej tkaniny typu tweed tworzy interesujący kontrast formy i materiału. Biały kombinezon z szerokimi ramionami przywołuje na myśl kultowe kroje z lat 80. Dzianinowa sukienka mini z subtelnymi poduszkami na ramionach stanowi świetną bazę pod oversize’owe marynarki.Partnerem audycji i cyklu „Z polską metką” jest Zalando – platforma online dla mody i stylu życia, która w czerwcu 2024 roku rozpoczęła drugą kampanię marketingową w pełni skupiającą się na polskich markach.
    --------  
    40:32

Więcej Sztuka podcastów

O Z polską metką

“Z polską metką” to nowa audycja poświęcona w całości modzie lokalnej - jej twórcom, nowym zjawiskom w branży i rynkowym tendencjom. Jakie wyzwania stoją przed właścicielami marek z segmentu fashion? Jakie możliwości dają im nowe technologie? Jakimi kierują się wartościami, jak budują swoje biznesy i jak zmieniają skalę działania? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci i przedsiębiorcy od lat związani z polskim światem mody. Partnerem audycji jest Zalando, jedna z wiodących platform modowych i lifestyle’owych w Europie.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Z polską metką, Pierwsza Młodość i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.1.1 | © 2007-2024 radio.de GmbH
Generated: 12/25/2024 - 8:09:50 AM