Wykłady, seminaria, spotkania otwarte. Rozmowy o odkryciach naukowych, psychice i relacjach międzyludzkich, wydarzeniach społecznych i politycznych. W Wyższej S...
prof. Bogdan de Barbaro, ks. dr Jacek Prusak - Miłość zagrożona przez ponowoczesność
Żeby był związek potrzeba zgody dwojga, ale wystarczy jedna osoba żeby się rozpadł. Powoli zapominamy jak kochać, ponieważ nie da się kochać w pojedynkę. Czy żyjemy w czasach, które pozwalają nam odczuwać miłość jako doświadczenie tego, że można być prawdziwym wobec drugiego, który jest różny i inny od nas? O miłości, która jest zagrożona przez ponowoczesność mówili prof. Bogdan de Barbaro – psychiatra i psychoterapeuta, oraz ks. dr Jacek Prusak – jezuita i psycholog. Spotkanie, w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”, odbyło się w listopadzie 2019 roku w Filharmonii Podkarpackiej.
--------
1:18:56
Agata Ziemiakowicz - Poczucie własnej wartości – Twoja supermoc
Czym jest poczucie własnej wartości i dlaczego jest takie ważne? Jaki ma wpływ na podejmowane przez nas decyzje, nawiązywane przez nas relacje, dokonywane przez nas życiowe wybory? Co robi z nami destrukcyjne poczucie wstydu i destrukcyjne poczucie dumy? Jak poczucie własnej wartości kształtuje relację, którą mamy z samym sobą?
--------
52:09
dr Tomasz Rożek - Rozłożyć klimat na czynniki pierwsze
Czy w przyszłości przestaniemy używać określenia „klimatycznie” w pozytywnym kontekście? Czym jest pogoda, a czym klimat? Oraz co każdy z nas może zrobić w kontekście zmian klimatu w codziennym życiu? Z doktorem fizyki i dziennikarzem naukowym Tomaszem Rożkiem o „Rozłożeniu klimatu na czynniki pierwsze”, rozmawia dr Grażyna Bochenek.
--------
48:27
dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki - Czy szczęścia można się nauczyć?
Szczęście… Czym jest? Czy można się go nauczyć? Czy istnieje recepta, jak je osiągnąć i utrzymać? Co tak naprawdę uszczęśliwia ludzi? Od zarania dziejów odpowiedzi na te pytania szukają zwykli ludzie i tęgie umysły. O różnych wymiarach szczęścia z punktu widzenia naukowego i psychologicznego rozmawiają dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz teolog i etyk ks. prof. Alfred Wierzbicki. Spotkanie z cyklu “Wielkie pytania w nauce” pt. „Czy szczęścia można się nauczyć?” odbyło się w lutym 2019 roku w Filharmonii Podkarpackiej.
--------
1:33:24
prof. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - Sztuka rozmowy
O rozmowie – spontanicznej i zorganizowanej, wywiadzie dziennikarskim – agresywnym i spokojnym. O brzydszej siostrze retoryki oraz o tym – czy sztuki rozmowy można się nauczyć – mówili prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek, podczas spotkania, które odbyło się w Filharmonii Podkarpackiej w grudniu 2018 roku w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”.
Wykłady, seminaria, spotkania otwarte. Rozmowy o odkryciach naukowych, psychice i relacjach międzyludzkich, wydarzeniach społecznych i politycznych. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzieje się tyle ciekawego! Chcemy się dzielić tym, czego sami doświadczamy, dlatego dołącz do naszej społeczności poprzez podcasty, które poprowadzą Cię w obszary warte poznania. Słuchaj nas gdzie i kiedy chcesz! I pamiętaj: świat jest tak ciekawy, że warto go poznawać z każdej możliwej strony!
https://podcasty.wsiz.edu.pl