Powered by RND
PodcastyNaukaPODCASTY WSIiZ
Słuchaj PODCASTY WSIiZ w aplikacji
Słuchaj PODCASTY WSIiZ w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

PODCASTY WSIiZ

Podcast PODCASTY WSIiZ
PODCASTY WSIiZ
Wykłady, seminaria, spotkania otwarte. Rozmowy o odkryciach naukowych, psychice i relacjach międzyludzkich, wydarzeniach społecznych i politycznych. W Wyższej S...
Więcej

Dostępne odcinki

5 z 26
  • Agata Ziemiakowicz - Poczucie własnej wartości – Twoja supermoc
    Czym jest poczucie własnej wartości i dlaczego jest takie ważne? Jaki ma wpływ na podejmowane przez nas decyzje, nawiązywane przez nas relacje, dokonywane przez nas życiowe wybory? Co robi z nami destrukcyjne poczucie wstydu i destrukcyjne poczucie dumy? Jak poczucie własnej wartości kształtuje relację, którą mamy z samym sobą?
    --------  
    52:09
  • dr Tomasz Rożek - Rozłożyć klimat na czynniki pierwsze
    Czy w przyszłości przestaniemy używać określenia „klimatycznie” w pozytywnym kontekście? Czym jest pogoda, a czym klimat? Oraz co każdy z nas może zrobić w kontekście zmian klimatu w codziennym życiu? Z doktorem fizyki i dziennikarzem naukowym Tomaszem Rożkiem o „Rozłożeniu klimatu na czynniki pierwsze”, rozmawia dr Grażyna Bochenek.
    --------  
    48:27
  • dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki - Czy szczęścia można się nauczyć?
    Szczęście… Czym jest? Czy można się go nauczyć? Czy istnieje recepta, jak je osiągnąć i utrzymać? Co tak naprawdę uszczęśliwia ludzi? Od zarania dziejów odpowiedzi na te pytania szukają zwykli ludzie i tęgie umysły. O różnych wymiarach szczęścia z punktu widzenia naukowego i psychologicznego rozmawiają dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz teolog i etyk ks. prof. Alfred Wierzbicki. Spotkanie z cyklu “Wielkie pytania w nauce” pt. „Czy szczęścia można się nauczyć?” odbyło się w lutym 2019 roku w Filharmonii Podkarpackiej.
    --------  
    1:33:24
  • prof. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - Sztuka rozmowy
    O rozmowie – spontanicznej i zorganizowanej, wywiadzie dziennikarskim – agresywnym i spokojnym. O brzydszej siostrze retoryki oraz o tym – czy sztuki rozmowy można się nauczyć – mówili prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek, podczas spotkania, które odbyło się w Filharmonii Podkarpackiej w grudniu 2018 roku w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”.
    --------  
    1:37:35
  • Joanna Kuciel-Frydryszak, s. Małgorzata Chmielewska i dr hab. prof. UR Anna Siewierska - Polek portret własny
    Co to znaczy być dziś Polką i jakie główne problemy dotykają kobiet w naszym kraju? Czy jesteśmy w momencie przełomowym? Joanna Kuciel-Frydryszak – czyli pani od „Chłopek”, siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”, oraz politolożka prof. Anna Siewierska w szczerej rozmowie z red. Katarzyną Kubisiowską przedstawiły swoje punkty widzenia, odnosząc się między innymi do podziału obowiązków domowych, siostrzeństwa, jak i presji bycia idealną kobietą. Spotkanie odbyło się w kwietniu 2024 roku w ramach V edycji cyklu „W labiryncie świata”.
    --------  
    1:02:45

Więcej Nauka podcastów

O PODCASTY WSIiZ

Strona internetowa podcastu

Słuchaj PODCASTY WSIiZ, Elektryfikacja - podcast Jakuba Wiecha i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Radio
Media spoecznościowe
v6.29.0 | © 2007-2024 radio.de GmbH
Generated: 12/5/2024 - 2:15:10 AM