46. Gdzie świat inwestycji łączy się z rozrywką? | Sektor gier komputerowych na GPW
Gry komputerowe z pewnością kojarzą nam się z dzieciństwem oraz prostą i beztroską rozrywką. Świat ten jednak mocno ewoluował, a współczesne produkcje nie tylko rozmachem, ale i budżetem przypominają największe produkcje z Hollywood. Okazuje się jednak, że na tym rynku - oprócz firm z USA czy Japonii - coraz mocniej swoją obecność zaznaczają w ostatnich latach spółki znad Wisły.W dzisiejszym docinku przyjrzymy się bliżej sektorowi spółek z branży gier komputerowych na GPW. Co w nim znajdziemy, jak analizuje się takie spółki oraz z jakimi wyzwaniami się mierzą? O tym opowie gość odcinka - Grzegorz Gawkowski, Analityk w Biurze Maklerskim Banku Millennium oraz ekspert w dziedzinie spółek z branży gamingowej. Zapraszamy!
--------
30:19
45. Momentum Investing, czyli inwestowanie w trendy
Nasz mini-cykl poświęcony stylom inwestycyjnym zamykamy dyskusją o inwestowaniu w momentum. Strategia ta polega na kupowaniu akcji lub innych papierów wartościowych, które są w silnym trendzie wzrostowym i sprzedaży tych aktywów, które są w trendzie spadkowym. Taki styl ma sens pod warunkiem wyraźnych trendów na rynku, a ponadto, że do inwestowania podchodzimy systemowo, tzn. gdy pilnujemy założonego poziomu "wejścia i wyjścia". Jednocześnie - w odróżnieniu od pozostałych omawianych stylów - w momentum interesuje nas zachowania się cen instrumentów, a nie fundamenty spółek, które je emitują. Odbiciem "lustrzanym" zaś tej strategii jest tzw. podejście kontr ariańskie, czyli gra przeciwko trendowi rynkowemu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Trojanowskiego z Krzysztofem Kamińskim, Członkiem Zarządu Millennium TFI.
--------
19:26
44. Czy prognozy dla rynków akcji i obligacji mają sens?
Przełom i początek roku to taki tradycyjny już czas, gdy obserwujemy wysyp różnych prognoz rynkowych: docelowych poziomów indeksów akcji, stóp zwrotu czy stóp procentowych. Czy jednak takie analizy są w jakikolwiek sposób sprawdzalne i przydatne przy budowie startegiii inwestycyjnych? A może wyrażają jedynie bieżący sentyment i nastrój twórców tychże prognoz? O tym, co rzeczywiście może potencjalnie stać za zachowaniem się akcji i czym są "dobre kalorie" w funduszach obligacji, opowiadają Piotr Siegieda i Michał Trojanowski z Millennium TFI.
Zapraszamy!
--------
17:24
43. Growth Investing, czyli czym są inwestycje w spółki wzrostowe?
Growth Investing to angielski termin określający inwestowanie w tzw. spółki wzrostowe - czyli takie, które charakteryzują się ponadprzeciętnym tempem wzrostu biznesu, innowacyjnością oraz potencjałem zysku. Najczęściej utożsamiamy je z sektorem technologicznym, choć jest to duże uproszczenie i zawężenie, gdyż można je znaleźć w wielu sektorach gospodarki.
Strategia growth w swoich założeniach różni się od omawianej już na tym kanale strategii vague i może stanowić ciekawy element dywersyfikacji portfela. O tym, jak taka strategia powstaje w funduszach inwestycyjnych, z jakimi korzyściami i ryzykami się wiąże oraz jak identyfikowane są są spółki wzrostowe, rozmawiają: Krzysztof Kamiński - Członek Zarządu Millennium TFI oraz Michał Trojanowski, Dyrektor ds. Komunikacji Inwestycyjnej.
Zapraszamy!
--------
24:22
42. IKE i IKZE jak obowiązkowa polisa OC?
Koniec roku to tradycyjnie moment, gdy posiadacze IKE i IKZE najczęściej dokonują wpłat w ramach obowiązujących limitów rocznych. W tym odcinku przypominamy nie tylko o zasadności systematycznego budowania oszczędności, ale również przybliżamy szczegóły związane z produktami dedykowanymi oszczędzaniu lub inwestowaniu na cele emerytalne z korzyścią podatkową. W końcu nikt nie zadba o nasze pieniądze na przyszłość tak dobrze, jak my sami - czy zatem powinno się taktować IKE i IKZE jako niemalże nieodzowny, "obowiązkowy" element portfela?
Zapraszamy do wysłuchania!
Wraz z całym zespołem Millennium Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zapraszamy Cię do podcastu, w którym przybliżymy Ci świat inwestycji i rynków finansowych. Wysłuchasz tu rozmów z ekspertami, którzy pomogą Ci lepiej zrozumieć podstawowe pojęcia, mechanizmy i zależności związane z szeroko pojętym inwestowaniem na rynku kapitałowym. Prezentowane treści mają charakter edukacyjny. Nie stanowią usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego czy podatkowego. A więc jeśli już inwestujesz lub stawiasz w tym swoje pierwsze kroki – zapraszamy do wspólnej podróży!