Powered by RND
PodcastyEdukacjaintensywna.pl
Słuchaj intensywna.pl w aplikacji
Słuchaj intensywna.pl w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

intensywna.pl

Podcast intensywna.pl
intensywna.pl
Oficjalny podcast serwisu www.intensywna.pl

Dostępne odcinki

5 z 7
  • Nowości w wytycznych resuscytacji ILCOR 2024 – rozmowa z Jerzym Jaskułą
    Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu intensywnie o intensywnej!  Tym razem rozmawiamy z mgr Jerzym Jaskułą na temat nowości w wytycznych resuscytacji ILCOR 2024. Wywiad został nagrany podczas kwietniowej konferencji Forum Intensywnej Terapii 2024.  Rozmawiamy między innymi o: roli pomocy kognitywnych w RKOpodwójnej sekwencyjnej defibrylacjiresuscytacji w obecności rodziny. Zachęcamy również do zapoznania się z treścią wytycznych oraz śledzenia nowości – już niedługo 2025 i być może kolejne zmiany.
    --------  
    13:01
  • ABC żywienia na oddziale intensywnej terapii – rozmowa z prof. Mirosławem Czuczwarem
    Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu! Tym razem mamy przyjemność zaprezentować wywiad z ekspertem nagrany podczas konferencji Forum Intensywnej Terapii 2024. Prof. Mirosław Czuczwar opowie o najważniejszych zasadach dotyczących żywienia na oddziale intensywnej terapii. Jest to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów opieki nad pacjentem w stanie krytycznym, ale w ferworze procedur i intensywnych działań łatwo o nim zapomnieć. W nagraniu przypominamy więc o żywieniowym ABC i jak zawsze zachęcamy do pogłębienia wiedzy i zapoznania się z wytycznymi ESPEN. Podcast dostępny jest na naszym portalu, Spotify i Apple Podcast.  Do usłyszenia!
    --------  
    14:03
  • Biomarkery sepsy – rozmowa z dr n. med. Anną Włudarczyk
    Z przyjemnością ogłaszamy premierę naszego nowego podcastu poświęconego anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycynie ratunkowej! W pierwszym odcinku porozmawiamy na temat biomarkerów sepsy. Szybkie wdrożenie leczenia jest kluczowe dla poprawy rokowania pacjentów z sepsą, dlatego stale poszukuje się nowych metod wczesnej identyfikacji chorych. Gościni odcinka, dr n. med. Anna Włudarczyk odpowie między innymi na poniższe pytania: Czym istnieją biomarkery sepsy?Jakie znaczenie w diagnostyce sepsy mają CRP i prokalcytonina? Czy aby na pewno interpretujemy ich wyniki w prawidłowy sposób?Czy istnieją nowe, pomocne markery, które być może za jakiś czas pojawią się wśród rutynowo zlecanych przez nas badaniach laboratoryjnych?Zapraszamy do słuchania, a zainteresowanych tematem zachęcamy do lektury artykułu “How to use biomarkers of infection or sepsis at the bedside: guide to clinicians” opublikowanym w Intensive Care Medicine: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36592205/
    --------  
    15:12
  • PRAWO | Przekazywanie informacji na OIT (Studio Forum 2022)
    Zgodnie z przepisami, pacjent ma prawo do uzyskiwania informacji o:- Stanie zdrowia- Rozpoznaniu- Proponowanych i możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania- Wynikach leczenia- Rokowaniu.Prawo do informacji obejmuje również możliwość wskazania przez pacjenta osoby lub osób, które będą upoważnione do uzyskiwania informacji o jego stanie zdrowia. Jakie są możliwe formy upoważnienia? Kto ma prawo do informacji o stanie zdrowia osoby nieprzytomnej? W jakiej sytuacji prawo do informacji może zostać ograniczone i czy wpływa na nie obecność konfliktu w rodzinie? Jakie mogą być konsekwencje naruszenia prawa do informacji? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr hab. n. prawn. Małgorzatą Serwach.W tym roku na konferencji FIT2023 (https://forumintensywnejterapii.pl) Pani Profesor przedstawi uwarunkowania prawne badań naukowych w intensywnej terapii. Do zobaczenia na Forum Intensywnej Terapii!
    --------  
    8:20
  • Witamina C u pacjentów z sepsą - wyniki badania LOVIT | Prof. Wojciech Szczeklik
    🍊 Czy witamina C ma szansę poprawić wyniki leczenia pacjentów z sepsą? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w wynikach badania LOVIT, opublikowanego przez prof. Lamontagne i współpracowników w prestiżowym czasopiśmie New England Journal of Medicine (doi:10.1056/NEJMoa2200644).🎥 Video-podcast dostępny na YouTube (link)0:00 Wprowadzenie0:55 Koktajl Marika6:47 LOVIT Trial11:54 Wyniki badania14:15 CITRIS-ALI Trial17:00 Meta-analiza 37 badań19:06 Co dalej z witaminą C?22:58 Po pierwsze nie szkodzićGość: prof. dr hab. n. med. Wojciech Szczeklik | Kierownik Ośrodka Intensywnej Terapii i Medycyny Okołozabiegowej CMUJ & Kliniki Intensywnej Terapii i Anestezjologii 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie | Redaktor naczelny intensywna.plProwadzący: lek. Jakub Fronczek | Ośrodek Intensywnej Terapii i Medycyny Okołozabiegowej UJCM w Krakowie | Visual Abstracts Lead, Critical Care Reviews | Editorial Board Member, British Journal of Anaesthesia | Rada programowa intensywna.plINTENSYWNA.PLPortal: https://intensywna.plFacebook: https://www.facebook.com/IntensywnaPLInstagram: https://www.instagram.com/intensywna.plTwitter: https://twitter.com/IntensywnaPLPodcast: https://intensywna.pl/podcasty
    --------  
    24:52

Więcej Edukacja podcastów

O intensywna.pl

Oficjalny podcast serwisu www.intensywna.pl
Strona internetowa podcastu

Słuchaj intensywna.pl, Co ćpać po odwyku i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.1.1 | © 2007-2024 radio.de GmbH
Generated: 12/21/2024 - 10:44:06 AM