Powered by RND
PodcastyBiznesPOLSKI PRZEMYSŁ podcast

POLSKI PRZEMYSŁ podcast

Andrzej Misiak / polskiprzemysl.com.pl
POLSKI PRZEMYSŁ podcast
Najnowszy odcinek

Dostępne odcinki

5 z 6
  • Człowiek w czasach zmiany: szczęście, kryzys i mindfulness / rozmowa z Wojciechem Eichelbergerem
    Człowiek w czasach zmiany: szczęście, kryzys i mindfulness – rozmowa z Wojciechem EichelbergeremW podcaście z Wojciechem Eichelbergerem poruszamy zagadnienia dotyczące współczesnych potrzeb i wyzwań człowieka. Rozmowa dotyka kwestii zmian, jakie zaszły w naszej psychice i społeczeństwie w porównaniu do poprzednich pokoleń, analizując, czy szczęście pozostaje nadal nadrzędnym celem ludzkich dążeń. Nasz gość wskazuje na rosnące ryzyko depresji i wypalenia zawodowego, podkreślając potrzebę budowania odporności na stres oraz rozwijania kompetencji miękkich i inteligencji emocjonalnej.Eichelberger omawia także skutki cywilizacyjnego kryzysu, zwłaszcza w kontekście narastającej cybernetyzacji społeczeństwa i jej wpływu na nasze życie emocjonalne i społeczne. W dalszej części podcastu pojawia się refleksja na temat mindfulness jako drogi prowadzącej do pełniejszego bycia „tu i teraz” oraz lepszej jakości życia.Końcowy fragment rozmowy skupia się na analizie kryzysu demograficznego, wskazując na przyczyny najniższego od trzydziestu lat wskaźnika dzietności, takie jak zmieniające się potrzeby społeczne, ekonomiczne i emocjonalne współczesnego człowieka.
    --------  
    47:34
  • Przywództwo i rola lidera w organizacji / rozmowa z prof. UW dr hab. Mirosławą Huflejt-Łukasik
    Czy dobry lider to tylko skuteczny strateg, czy także osoba z rozwiniętymi kompetencjami psychologicznymi? W tym odcinku przyglądamy się roli czynnika ludzkiego w organizacjach, analizujemy, czym różni się manager od przywódcy, i zastanawiamy się, jak budować motywację w zespole.Poruszamy również temat wpływu zmian na emocje pracowników, odpowiedzialności lidera za komunikację oraz tego, jakie kompetencje są dziś niezbędne, by skutecznie zarządzać w świecie VUCA i BANI. To solidna dawka wiedzy dla każdego, kto chce lepiej rozumieć dynamikę przywództwa!
    --------  
    1:14:37
  • Rozwój kompetencji w erze AI / rozmowa z Robertem Rogiem, dyrektorem IT w MTU Aero Engines Polska
    Sztuczna inteligencja dynamicznie zmienia rynek pracy, wprowadzając automatyzację i nowe modele biznesowe. Aby nadążyć za zmianami, konieczne jest rozwijanie kompetencji zawodowych, które pozwolą efektywnie z nią współpracować, zamiast być przez nią zastąpionym. Co może zapewnić stabilność i rozwój zawodowy w nadchodzących latach? Zapraszamy do wysłuchania poniższej rozmowy.
    --------  
    39:15
  • Polska gospodarka / rozmowa z Maciejem Wituckim, prezydentem Konfederacji Lewiatan
    Tym razem rozmawiamy z Maciejem Wituckim, prezydentem Konfederacji Lewiatan na temat polityki gospodarczej Polski. Pretekstem do rozmowy był raport Konfederacji Lewiatan - Postulaty Przedsiębiorców. Rok nowej władzy. Raport ukazał się pod koniec 2024 roku. W rozmowie znajdziecie m.in. takie tematy jak: ☑️ Dane gospodarcze, a wnioski z raportu. ☑️ Podatki w Polsce. ☑️ Rynek pracy w Polsce. Imigracja, aktywizacja zawodowa kobiet. ☑️ Polityka gospodarcza, bezpieczeństwo i obronność. ☑️ Kwestia OZE w Polsce. Tempo wzrostu gospodarczego Polski w nadchodzących dwóch latach będzie wyższe od średniej globalnej oraz niemal dwukrotnie przewyższy dynamikę gospodarek rozwiniętych wynika z analiz. Prognozy wskazują, że Polska gospodarka wyróżni się szczególnie pozytywnie na tle strefy euro, gdzie wzrost produktu krajowego brutto (PKB) w 2025 roku ma wynieść jedynie 1,0% wg Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) oraz Banku Światowego. Na 2026 rok prognozowane tempo wzrostu w strefie euro to odpowiednio 1,2% (BŚ) i 1,4% (MFW).
    --------  
    1:21:22
  • Robotyzacja i cyfryzacja firm w Polsce / rozmowa z Jarosławem Gracelem, prezesem ASTOR
    Roboty przemysłowe stały się coraz powszechniejszym widokiem w zakładach produkcyjnych, magazynach i liniach montażowych na całym świecie. Dzięki swojej zautomatyzowanej i programowalnej naturze, zmieniają sposób funkcjonowania procesów produkcyjnych, zwiększają efektywność i wpływają na charakter pracy w wielu sektorach przemysłu, a także poza nim. Jeszcze niedawno były wykorzystywane głównie do wykonywania bardzo powtarzalnych zadań na dużą skalę, gdyż tylko w takich przypadkach automatyzacja była opłacalna w porównaniu z kosztami zatrudnienia pracowników.Jednak rozwój gospodarki cyfrowej znacząco zmienił sytuację na rynku pracy. Wiele osób rezygnuje z trudnych i uciążliwych zajęć, wybierając bardziej komfortowe warunki, np. zatrudnienie w centrach obsługi klienta czy realizacji zamówień. W efekcie firmy są zmuszone do intensyfikacji wysiłków w zakresie automatyzacji procesów, często podejmując się wyzwań, które jeszcze niedawno byłyby zbyt kosztowne lub skomplikowane. Obecnie pytanie nie brzmi „czy zrobimy to z ludźmi, czy robotami?”, ale „czy zrobimy to robotami, albo wcale?”. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania podcastu o przyszłości robotyzacji, cyfryzacji procesów, sztucznej inteligencji i cyfrowych bliźniakach.
    --------  
    48:44

Więcej Biznes podcastów

O POLSKI PRZEMYSŁ podcast

Technologia / Gospodarka / Biznes / Produkcja
Strona internetowa podcastu

Słuchaj POLSKI PRZEMYSŁ podcast, PB Podcasty i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.15.0 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 4/19/2025 - 9:32:48 AM