W tle debaty o debacie w Końskich autorzy "Politycznego WF-u" wyłowili rzadziej komentowany wątek: to, że mniej więcej miesiąc przed wyborami optyka skupia się na kandydatach KO i PiS, wprost jest wyciągnięciem ręki do Karola Nawrockiego. Rafał Trzaskowski woli bowiem spotkać się w II turze z obecnym prezesem IPN-u, a nie liderem Konfederacji Sławomirem Mentzenem. Obecność w słynnym już świętokrzyskim mieście ma podreperować sondaże rywala włodarza Warszawy. Jaki dokładnie deal zawarły dwie czołowe formacje w polskiej polityce? Marcin Fijołek i Łukasz Szpyrka przyglądają się również kampanii Szymona Hołowni. Mocniej niż lewicowa Magdalena Biejat uderza on w niektóre frakcje rządowego obozu, aby najpewniej - dzięki wynikowi uzyskanemu 18 maja - przedłużyć sobie obecność w fotelu marszałka Sejmu. Lider Polski 2050 chciałby mieć tak mocne karty w koalicyjnej rozgrywce, aby renegocjować umowę i pozbawić Włodzimierza Czarzastego szans stanięcia na czele izby niższej parlamentu. Czy to jednak może się udać? "Polityczny WF" spogląda też na Najwyższą Izbę Kontroli, gdzie pomału kończy się prezesa Mariana Banasia. Twórcy podcastu dowiedzieli się, że w kuluarach pojawia się już nazwisko możliwego następcy - to bliski współpracownik Donalda Tuska. Ma on szansę zasiąść na najwyższym stanowisku w NIK-u? "Polityczny WF" - podcast commentary Interii! Nowe odcinki w każdy piątek na YouTube, Spotify, Podcastach Apple oraz w serwisie Interia Wydarzenia.
Choć Lewica była przeciw, ustawa obniżająca składkę zdrowotną dla przedsiębiorców i tak przeszła przez Sejm. Autorzy podcastu "Polityczny WF" nie mają wątpliwości, że Donaldowi Tuskowi nieoczekiwanie pomogła w tym Konfederacja, choć jej posłowie głosów "za" nie oddali. W parlamentarnej układance trudno było również odnaleźć się PiS-owi. Zaskakujące jest to, o czym parlamentarzyści tej partii debatowali na kilka minut przed kluczowym głosowaniem. A co z minister zdrowia Izabelą Leszczyną? Choć jeszcze niedawno zarzekała się, że ręki za obniżeniem składki nie podniesie, w piątek najwyraźniej zmieniła zdanie, połykając przy tym własny język. Tymczasem w sejmowych kuluarach trwa już giełda, kto mógłby zastąpić ją w krytycznym resorcie. Piotr Witwicki i Marcin Fijołek wskazują nawet termin, kiedy taka podmiana mogłaby nastąpić. "Polityczny WF" przygląda się również wielkiej awanturze między Romanem Giertychem a Jarosławem Kaczyńskim. Czy pierwszy z polityków - kiedyś przecież przeciwnik Unii Europejskiej, będący blisko ojca Tadeusza Rydzyka - rzeczywiście tak bardzo zmienił swoje poglądy? I właściwie w jakiej roli Giertycha obsadził Tusk? Odpowiedzi na te wszystkie pytania w najnowszym odcinku "Politycznego WF-u". Premiery podcastu commentary Interii w każdy piątek w serwisie Interia Wydarzenia oraz na platformach streamingowych: YouTube, Spotify oraz Podcasty Apple!
--------
52:17
Trzaskowski odsłania karty. Soros, Tusk i walka o Platformę
"Polityczny WF" dotarł do treści nieopublikowanego jeszcze wywiadu rzeki z Rafałem Trzaskowskim. Piotr Witwicki i Marcin Fijołek zaglądają za kulisy jego starcia z Donaldem Tuskiem o władzę w PO, które zakończyło się przegraną włodarza Warszawy. Co więcej, Trzaskowski wymienia, którzy politycy Platformy ukrywali przed nim, że Tusk zamierza znów objąć stery partii. Sam ponadto przyznaje, że Campus Polska jest częściowo finansowany przez fundację Sorosa. Autorzy podcastu commentary Interii nie mają wątpliwości, że książka "Rafał" trafi w ręce polityków PiS. I tu kolejna niespodzianka: Trzaskowski chwali w niej współpracę z Pawłem Szefernakerem, który przecież stoi na czele sztabu jego konkurenta w wyborach - Karola Nawrockiego. Skąd te miłe słowa także o innych znanych nazwiskach z formacji Jarosława Kaczyńskiego? Zobacz najnowszy odcinek "Politycznego WF-u!". "Polityczny WF" - nowe odcinki w każdy piątek w serwisie Interia Wydarzenia oraz na platformach streamingowych: Spotify, YouTube oraz Podcasty Apple!
--------
54:01
Próba ognia dla Mentzena! Czy z Kukizem połączy prawicę? |Polityczny WF #10
Coraz większe napięcie tworzy się między sztabami Sławomira Mentzena i Karola Nawrockiego. Notowaniom obu kandydatów przypatrują się współpracownicy Rafała Trzaskowskiego, wśród których panuje przekonanie, że to poseł Konfederacji byłby groźniejszym rywalem dla reprezentanta KO niż obecny szef IPN. Co więcej, ekipa Mentzena ma coraz ściślejsze kontakty z otoczeniem Pawła Kukiza. Szykuje się nowy sojusz na prawicy? O tym mówią Piotr Witwicki oraz Marcin Fijołek w najnowszym odcinku #PolitycznyWF! Autorzy podcastu Interii analizują też, jaką pułapkę na PiS zastawił Donald Tusk i dlaczego partia Jarosława Kaczyńskiego dała się w nią złapać. Zaglądają również za kulisy prezydenckiej kampanii Szymona Hołowni, bo w Polsce 2050 wciąż tli się nadzieja, iż marszałek Sejmu otrzyma więcej głosów niż przewidują sondaże. Pytanie jednak, czy o poparcie nie zaczął walczyć zbyt późno. "Polityczny WF" - nowe odcinki w każdy piątek w serwisie Interia Wydarzenia oraz na platformach streamingowych: YouTube, Spotify oraz Podcasty Apple!
--------
45:36
Duda premierem w 2027 roku? | Polityczny WF #9
Andrzej Duda na emeryturę się nie wybiera. Jaki plan ma prezydent, gdy jego kadencja się skończy? Na pewno nie zamierza przechodzić na polityczną emeryturę, a w grę wchodzi nawet... funkcja premiera! Czy plan "Duda 2027" jest realny, a porozumienie PiS-Konfederacja możliwe? Mówią o tym Piotr Witwicki i Marcin Fijołek w nowym odcinku podcastu commentary Interii "Polityczny WF". Nowy odcinek w każdy piątek w serwisie Interia Wydarzenia oraz na platformach streamingowych: YouTube, Spotify oraz Podcasty Apple!
Odważne komentarze, pogłębione analizy oraz insiderskie newsy. Piotr Witwicki i Marcin Fijołek w podcaście „Polityczny WF” poprowadzą użytkowników Interii przez meandry polskiej sceny politycznej. Przyjrzą się rywalizacji największych partii oraz omówią tematy i zjawiska, które elektryzują opinię publiczną. Osią programu Piotra Witwickiego i Marcina Fijołka będzie wyścig do pałacu prezydenckiego.
Piotr Witwicki i Marcin Fijołek w podcaście video pokażą wielowymiarowość krajowej polityki oraz jej wpływ na codzienne życie Polek i Polaków. W tym celu wykorzystują sondaże, niezależne badania i da