Czy indywidualnie mamy wpływ na zmianę klimatu? Jaki jest nasz ślad węglowy? Ile jest rodzajów plastiku i co kryje się na dnie Bałtyku? Będziemy tłumaczyć trud...
127 mld euro – tyle w Unii Europejskiej przeznaczono na wsparcie projektów wodorowych. Szeroki strumień unijnych środków dotarł również do Polski. Niestety plany dotyczące rozwoju gospodarki opartej na wodorze są oderwane od rzeczywistości, a projekty finansowane z publicznych środków mogą przyczynić się do umocnienia pozycji paliw kopalnych.
--------
21:30
"Naturalne Lasy Suchedniowskie". Naukowcy chcą rezerwatu
O objęcie rezerwatem 3000 ha bezcennych przyrodniczo Lasów Suchedniowskich apeluje ponad 150 ludzi nauki.
--------
21:33
Gdy odpady stają się surowcami. Gospodarka, w której nic się nie marnuje
Czy możliwe jest życie w świecie, gdzie nic się nie marnuje? Jak Polska i świat radzą sobie z tym wyzwaniem?
--------
22:00
Koty jako drapieżniki. "Musimy zacząć inaczej o nich myśleć"
17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota - święto mające na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los bezdomnych i wolno żyjących zwierząt. Jednak wszystkie koty, mniej lub bardziej próbują polować. - Próbują zabić - mówiła w Polskim Radiu 24 dr hab. Dagny Krauze-Gryz z Instytutu Nauk Leśnych SGGW.
--------
21:11
Jak mądrze oszczędzać wodę? Rozmowa z Magdą Derdończyk
Woda jest potrzebna do mycia, picia czy gotowania. Ale kto z nas myśli o tym, że wykorzystuje się ją również do transportu, wyprodukowania smartfona czy uszycia spodni? Jak mądrze oszczędzać ten naturalny zasób? O tym w Polskim Radiu 24 mówiła Magda Derdończyk z kolektywu Mamy projekt.
Czy indywidualnie mamy wpływ na zmianę klimatu? Jaki jest nasz ślad węglowy? Ile jest rodzajów plastiku i co kryje się na dnie Bałtyku? Będziemy tłumaczyć trudne procesy zmian klimatu, globalnego ocieplenia, wpływu człowieka na środowisko. Będziemy rozmawiać o tym, jak temu przeciwdziałać. Opowiemy, czym jest metoda małych kroków, porozmawiamy o tym, czym jest "zielone kłamstwo" oraz o tym jak w szkole, domu i biurze wprowadzać zasadę zero waste. Będziemy namawiać do samodzielności, oszczędzania, wymieniania, pożyczania – bycia eko lokalnie i globalnie. Naszymi gośćmi będą naukowcy, aktywiści, blogerzy i ekologiczni influenserzy.