Powered by RND
PodcastyWiadomościDebata Dwójki
Słuchaj Debata Dwójki w aplikacji
Słuchaj Debata Dwójki w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Debata Dwójki

Podcast Debata Dwójki
Polskie Radio S.A.
Czy kanon lektur jest jeszcze komukolwiek potrzebny? Jaki sens ma bojkotowanie kultury agresywnego państwa? Kiedy wykorzystywanie obszaru sztuki do nagłaśniania...

Dostępne odcinki

5 z 15
  • Debata Dwójki. Jaki jest Polaków portret własny?
    Pracowity maruda, patriotyczny egoista – między innymi takie paradoksalne figury wyłaniają się z opisów własnych Polaków. Pełno w nich trudnych do pogodzenia cech: podległość obok umiłowania wolności, szczerość obok nieufności i uczciwość obok kombinatorstwa. Jaki jest więc portret własny Polaków?
    --------  
    59:53
  • Debata Dwójki: sztuczna inteligencja. "Możemy napisać ten rozdział po swojemu" [WIDEO]
    - Jesteśmy na początku historii sztucznej inteligencji. Ona pozostaje jeszcze w całości do napisania, a my jesteśmy tego częścią. Jeszcze możemy napisać ją po swojemu. Staram się przekonywać, że nie jesteśmy skazani na ten model rozwoju AI, który w tej chwili dyktuje Dolina Krzemowa - mówił w Dwójce prof. Michał Krzykawski, filozof nauki i techniki.
    --------  
    58:13
  • Debata Dwójki. Muzyka klasyczna (nie) dla wszystkich? [WIDEO]
    W czasie kiedy melomani zapełniają sale koncertowe, większość Polaków wybiera zupełnie inne zajęcia, niż słuchanie muzyki klasycznej na żywo. Jakie są przyczyny tego zjawiska? O tym rozmawialiśmy w "Debacie Dwójki".
    --------  
    59:11
  • Debata Dwójki: edukacja muzyczna. "Szkoła to rzecz o relacjach ludzi z ludźmi" [ZOBACZ WIDEO]
    - Tu nie ma jednego schematu, jednego wzorca. Szkoła to rzecz o relacjach ludzi z ludźmi, nauczycieli i uczniów, czy inaczej - uczniów i mistrzów. Czynnikiem, który ostatecznie decyduje, jak dana sytuacja jest odbierana przez ucznia, jego rodziców, ale też nauczyciela, bo relacja działa w dwie strony, jest człowiek, a nie system - mówił w "Debacie Dwójki" Mariusz Tokarski, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie.
    --------  
    59:42
  • Debata Dwójki: co nam zostało z Miłosza? "Jego teksty stają się na nowo aktualne" [WIDEO]
    Na Zachodzie wydawane są kolejne książki poświęcone Czesławowi Miłoszowi i jego twórczości. Także w Polsce coraz więcej osób wraca do jego poezji. Prof. Andrzej Franaszek ocenił w trakcie Debaty Dwójki, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest aktualność twórczości poety. Wraz z nim udział w dyskusji w Programie 2 Polskiego Radia wzięli: Jerzy Illg, prof. Ewa Kołodziejczyk i Natalia Malek.
    --------  
    59:49

Więcej Wiadomości podcastów

O Debata Dwójki

Czy kanon lektur jest jeszcze komukolwiek potrzebny? Jaki sens ma bojkotowanie kultury agresywnego państwa? Kiedy wykorzystywanie obszaru sztuki do nagłaśniania istotnych problemów jest usprawiedliwione? Współczesny świat stawia przed nami szereg pytań, wobec których trudno o jednoznaczną odpowiedź. W cyklu „Debat Dwójki” rozmawiamy o rozmaitych perspektywach, z których można spoglądać na stające przed nami dylematy.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Debata Dwójki, Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności

Debata Dwójki: Podcasty w grupie

Media spoecznościowe
v7.1.0 | © 2007-2024 radio.de GmbH
Generated: 12/19/2024 - 12:27:05 AM