Pozytywna furia to motor napędowy do zmian i do sięgania po więcej. Opiera się na umiejętności przetworzenia niezgody na zastany porządek w twórczą energię do d...
Życie to nie próba generalna, więc nie powinniśmy odkładać na później naszych ambicji czy marzeń. Możemy, a nawet powinniśmy popełniać błędy i próbować nowych rzeczy, ale przede wszystkim, musimy walczyć o ważne dla nas sprawy, i wierzyć, że zasługujemy na sukces. Tymczasem wcale nie jest to takie proste, bo blokują nas i nasze otoczenie, i nasze własne schematy myślowe, obawy, niskie poczucie wartości. O tym, jak przełamać strach przed startem, przed trudnymi decyzjami, jak wykorzystać swój potencjał, a nie lata spędzić w życiowej poczekalni, rozmawiamy z Przemkiem Mućko, psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematu. Przemek jest twórcą bloga „Psychowiedza” i podcastu „Ludzie tak mają”.Podcastu „Pozytywna furia” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
--------
58:58
Czy wyparcie blokuje nasz rozwój
Czy nazywanie rzeczy po imieniu może nam pomóc w rozwoju? Jak analizować fakty, porażki, rozczarowania, żeby nie generować niepotrzebnego stresu? Moją gościnią w podcaście „Pozytywna furia” jest Danuta Golec, psychoterapeutka psychoanalityczna z Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, tłumaczka książek o tematyce psychologicznej. Rozmawiamy o tym, czy warto za wszelką cenę konfrontować się z prawdą, zastanowimy się, na czym polegają nasze mechanizmy obronne takie jak wyparcie i zaprzeczenie, i czy faktycznie nas przed czymś bronią.Podcastu „Pozytywna furia” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
--------
54:45
Jak przekuć porażkę w siłę, a nie dramat?
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z dr Ewą Jarczewską-Gerc, psycholożką społeczną, trenerką biznesu i wykładowczynią na Uniwersytecie SWPS. Porozmawiamy o sposobach radzenia sobie z porażką i o tym, jak nauczyć się traktować ją jako naukę, a nie powód do załamania się i utraty wiary we własne siły. Będzie również o tym, jak zbudować w sobie growth mindset – podejście rozwojowe polegające na wyciąganiu wniosków z własnych niepowodzeń. Poruszymy też temat autosabotażu, czyli tego, że kobiety bardzo często z góry zakładają niepowodzenie i nie wierzą we własne siły, w związku z czym wycofują się z wyścigu o więcej. Tymczasem pozytywna furia i niezgoda na status quo mogą im pomóc w zawalczeniu o swoje marzenia i plany.Podcastu „Pozytywna furia” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
Pozytywna furia to motor napędowy do zmian i do sięgania po więcej. Opiera się na umiejętności przetworzenia niezgody na zastany porządek w twórczą energię do działania. Podcast „Pozytywna furia” to rozmowy z psychologami, socjologami, przedsiębiorcami o tym, jak odzyskać wpływ na własne życie i otoczenie, jak zbudować pewność siebie, osiągnąć swobodę decyzji i niezależność. Podcast prowadzi Alicja Wysocka-Świtała, autorka książki „Pozytywna furia, czyli jak sięgać po więcej” i współwłaścicielka agencji Clue PR, dlatego w podcaście dzieli się też doświadczeniami ze swojej biznesowej ścieżki.