Ekskluzywne produkcje podcastowe Empik Go. Posłuchaj pierwszych odcinków i fragmentów kolejnych epizodów podcastów tutaj! Na więcej zapraszamy do aplikacji. Pob...
Szczytomaniak. Tajemnice Himalajskich Wypraw | #9 Everest - Tragedia klientów agencji wyprawowych w 1996 roku. Ucieczka ze strefy śmierci
Zapraszam do poznania losów tragicznych wypraw komercyjnych na Mount Everest w 1996 roku. W wyniku popełnionych błędów i załamania pogody doszło do dramatu, który wzbudził dyskusję dotyczącą sensu komercjalizacji najwyższej góry świata. O trudach wspinaczki na Everest drogą przez przełęcz południową, jaką podążali uczestnicy ekspedycji, opowie gość dziewiątego odcinka - himalaistka Monika Witkowska. Z materiału dowiecie się, które elementy wspinaczki na Everest są najtrudniejsze i ile czasu zajmuje ich wykonanie.
Głównymi bohaterami tej historii są dwaj kierownicy agencji wyprawowych: Nowozelandczyk Rob Hall oraz Amerykanin Scott Fischer. Od wyniku sezonu wiosennego na Evereście zależał dalszy rozwój ich firm, a wprowadzenie wielu klientów na szczyt gwarantowało kolejnych chętnych w następnym sezonie. Natomiast porażka oznaczała bolesne straty finansowe.
Chcecie dowiedzieć się jak zakończył się atak szczytowy, rozpoczęty 10 maja 1996 roku? Zapraszam do wysłuchania materiału.
Podcast poświęcony tematyce górskiej. Maciej Piera, znany miłośnik gór, który publikuje jako Szczytomaniak, zaprasza do wysłuchania historii najtragiczniejszych polskich wypraw w najwyższe góry świata. Szczytomaniak próbuje odkryć przyczyny dramatycznych pojedynków z górami, których od lat, niestrudzenie podejmują się polscy himalaiści, niejednokrotnie przypłacając te próby własnym życiem.
--------
9:54
Szczytomaniak. Tajemnice Himalajskich Wypraw | #8 Czy Wanda Rutkiewicz zdobyła szczyt Annapurny? Kontrowersje i oskarżenia.
Wanda Rutkiewicz zapisała się w historii himalaizmu jako jedna z prekursorek kobiecego wspinania w górach najwyższych, stała się inspiracją i idolką dla wielu osób na całym świecie. W 1991 roku Polka weszła na swój siódmy ośmiotysięcznik - Cho Oyu. Po tym sukcesie natychmiast ruszyła pod kolejny ośmiotysięczny szczyt - Annapurnę, gdzie działała już polska ekspedycja pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. To właśnie podczas tej wyprawy doszło do wielkich kontrowersji - kobieta została posądzona o to, że nie weszła na szczyt Annapurny, pomimo iż była mocno przekonana o swoim osiągnięciu. Dlaczego przedstawiono tak poważne zarzuty uznanej himalaistce? Jak przebiegała polska ekspedycja na Annapurnę? Warto poznać sekrety tej trudnej wyprawy - oto kolejny odcinek serii.
Podcast poświęcony tematyce górskiej. Maciej Piera, znany miłośnik gór, który publikuje jako Szczytomaniak, zaprasza do wysłuchania historii najtragiczniejszych polskich wypraw w najwyższe góry świata. Szczytomaniak próbuje odkryć przyczyny dramatycznych pojedynków z górami, których od lat, niestrudzenie podejmują się polscy himalaiści, niejednokrotnie przypłacając te próby własnym życiem.
--------
9:59
Rozważna i erotyczna 2 | #8 Kobiety, które tworzyły historię kobiecej seksualności
Historie kobiet, które nie czekały, aż świat je zaszufladkuje. Tworzyły własną definicję seksualności i zmieniały świat. Przedstawimy lekcję seksapilu spod skrzydeł kobiet, które tworzyły własne zasady w życiu i w seksie. Nie tylko to co wiotkie i słodkie jest atrakcyjne. Niedwuznaczne aluzje na temat seksu nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobieta też może rozdawać karty, nie musi wciąż czekać aż zostanie „upolowana”. Przedstawiamy seksbomby, gwiazdy burleski, pisarki erotyczne i ich odświeżające spojrzenie na kobiecość.
--------
1:10:28
Rozważna i erotyczna 2 | #7 Komunikacja w związku
Jak dbać o swoje pieniądze i przyjemność z seksu w związku. Komunikacja polega na tym, że potrafisz opowiedzieć o twoich potrzebach, pragnieniach, fantazjach, historiach, ograniczeniach i obawach, a także wysłuchać swojego partnera bez oceniania. Nie istnieje coś takiego jak wystarczająca liczba rozmów o seksie i pieniądzach. Nigdy dość takich konwersacji! Rozmowa na tematy łóżkowe to niezwykła sprawa – może odmienić twój nastrój, stosunek do życia, zmienia nudny ponury dzień w coś zabawnego, figlarnego, dającego nadzieję na przyszłość. Czasami nie mamy siły albo ochoty na fizyczne zbliżenie. To przecież zdarza się każdemu. A rozmawiać możemy zawsze! Pijąc kawę w ukochanym kubku i siedząc w ulubionych kapciach, jesteśmy w stanie wyczarować lubieżną atmosferę wokół siebie. Dla wielu kobiet, dyskusje pod hasłem: „A może byśmy tak, najmilszy...” (i tu następuje mniej lub bardziej szczegółowy opis sprośnych pomysłów na wspólne zabawy) to najlepsza rozgrzewka erotyczna pod słońcem. Dlatego opowiemy o tym, jak rozmawiać o seksie. I na jeszcze inny ważny temat, który często też jest tabu w związku, taki jak pieniądze.
--------
1:13:24
Rozważna i erotyczna 2 | #6 Koniec zawstydzania kobiet za sprawianie sobie przyjemności
Dopóki nie uwierzymy, że przyjemność z seksu należy się także kobietom i ze ta przyjemność nie polega na tym, że on miał orgazm i ją może nawet za to pochwalił, ale co z tego skoro ona znowu została z niczym, seks będzie nadal narzędziem do kontrolowania, ograniczania i zawstydzania kobiet. Nasze prawo do przyjemności, do swoich potrzeb, do wyrażania pragnień - każe nam sie wymieniać na pozyskiwanie aprobaty otoczenia. Jak sie ubierasz i zachowujesz jak kurwa czy wariatka to nie dziw się, że nikt cię nie traktuje poważnie. Zawracasz głowę swoimi potrzebami, zamiast jak porządna kobieta siedzieć cicho i udostępniać otwory na swoim ciele, żeby zadowolić partnera. Bo męskie potrzeby to te ważne. Kobiece to tylko fanaberie i przesada. Kobieta, która rozmawia o swoich potrzebach seksualnych czy w jakikolwiek inny sposób wyraża seksualność jest wulgarna , krzykliwa, nie elegancka, nie kobieca i zawsze sama sobie winna, jeśli zostanie skrzywdzona. Już dość wykorzystywania seksu do uciszania kobiet. Dość kłamania: że jakoby wolno nam wszystko w sytuacji, kiedy pozwala nam się jedynie na odrobinę więcej. Zasługujemy na przyjemność i dobre traktowanie w życiu i w seksie.
Ekskluzywne produkcje podcastowe Empik Go. Posłuchaj pierwszych odcinków i fragmentów kolejnych epizodów podcastów tutaj! Na więcej zapraszamy do aplikacji. Pobierz Empik Go i testuj 7 dni za darmo! Wybieraj spośród ponad 7 tys. audiobooków i podcastów oraz 30 tys. e-booków.