Podcast skupia się wyłącznie na prawdziwych zbrodniach. Są one przestawiane w oparciu o artykuły, nagrania z przesłuchań i raporty policyjne, które zostały udos...
25 maja 1978 roku na parkingu przed University of Illinois znaleziono tajemniczą paczkę. Zawierała ładunki wybuchowe. Wkrótce na lotniskach i uniwersytetach na terenie całych Stanów Zjednoczonych zaczęły pojawiać się podobne przesyłki. FBI nadało sprawcy pseudonim: Unabomber.
--------
45:00
#68: Dysfunkcyjna rodzina Brooks. Morderstwo Very Jo Reigle.
Cheri Brooks przejawiała niepokojące, patologiczne i agresywne zachowania już od najmłodszych lat życia. Jej bliscy wyznali, że miała swego rodzaju obsesję na punkcie niemowląt, a w szczególności dziewczynek. Na przestrzeni następnych kilkudziesięciu lat dopuszczała się odrażających i przerażających aktów przemocy wobec najmłodszych oraz partnerki swojego syna, Very Jo Reigle.
--------
1:06:15
#67: Mąż odurzał swoją żonę przez dziewięć lat. Zapraszał do domu obcych mężczyzn i patrzył jak ją wykorzystują - Gisèle Pelicot.
W 2020 roku policjanci odkryli, że Dominique Pelicot regularnie odurzał swoją żonę, Gisèle. Zapraszał do domu obcych mężczyzn poznanych na forum internetowych i pozwalał im nagrywać jak wykorzystują jego żonę. Akty przemocy seksualnej wobec Gisèle trwały przez dziewięć lat.
--------
32:11
#66: Morderstwo na farmie - rodzina Bamber.
7 sierpnia 1985 roku policja w Chelmsford, w Anglii otrzymała telefon od przerażonego Jeremy’ego Bambera - syna June i Nevilla, lubianego i szanowanego małżeństwa. Wyznał, że chwilę wcześniej zadzwonił do niego jego ojciec. Powiedział mu, że jego siostra zabrała broń, którą zostawił na stole w kuchni i biega z nią po całym domu, a on obawia się, że wyrządzi krzywdę swojej całej rodzinie. Pół godziny później policjanci znaleźli w domu rodziny Bamber pięć ciał. Na pierwszy rzut oka wszystko wskazywało na to, że sprawcą zbrodni była córka June i Nevilla, Sheila.
--------
31:13
#65: Starsza, lubiana kobieta prowadząca dom opieki zabijała swoich podopiecznych - Dorothea Puente.
Dorothea Puente prowadziła dom opieki dla starszych, schorowanych, bezdomnych oraz uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Była lubiana. Opisywano ją jako przyjacielską, czarującą i kochającą. W rzeczywistości okradała swoich pacjentów i pomimo tego, że przestępstwa były zgłaszane na policję, funkcjonariusze niespecjalnie się nimi przejmowali, przez co Dorothea czuła się bezkarna i pozwalała sobie na coraz więcej…
Podcast skupia się wyłącznie na prawdziwych zbrodniach. Są one przestawiane w oparciu o artykuły, nagrania z przesłuchań i raporty policyjne, które zostały udostępnione do opinii publicznej. Powstał w formie edukacyjnej i ma na celu szerzyć świadomość na temat zbrodni popełnianych na całym świecie.
kontakt: [email protected]