N97 to medyczne oznaczenie niepłodności kobiecej. Niepłodność często wiąże się z poczuciem wstydu, porażki, samotnością, brakiem nadziei i tęsknotą za wymarzony...
N97 - 10 - Przyjaźń kluczem do udanego życia seksualnego
Niepłodność i udane życie intymne – dla wielu te pojęcia wydają się nie do pogodzenia. Problemy z zajściem w ciążę niosą ze sobą trudne emocje: wstyd, poczucie winy, frustrację, a także tabu, które często oddalają partnerów od siebie. Płodność w naszej kulturze to przecież wciąż symbol męskości i kobiecości, a jej utrata wpływa na samopoczucie fizyczne, psychiczne i na relacje intymne. W najnowszym odcinku podcastu N97 gościem Kariny Terzoni jest Andrzej Gryżewski – psychoterapeuta i seksuolog z Instytutu Arte Vita, autor bestsellerów "Sztuka Obsługi Penisa" i "Sztuka Obsługi Waginy". Ekspert podpowiada, jak dbać o bliskość i intymność w związku, który mierzy się z niepłodnością i dlaczego to właśnie przyjaźń może być kluczem do udanego życia seksualnego. Na podcast zaprasza PR Dzieciom.
--------
41:09
N97 - 09 - Jestem zaszczycona, że mogę być mamą
Niepłodność zawsze występuje w liczbie mnogiej, niezależnie od tego, kogo bezpośrednio dotyczy problem medyczny. Historia Joli Szymańskiej, twórczyni internetowej, mamy z doświadczeniem niepłodności i osoby normalizującej ten temat pokazuje, że solidne fundamenty związku pomagają przetrwać najtrudniejsze chwile. Droga do macierzyństwa wiodła przez diagnozy, które nie dawały nadziei, kurs dla rodziców zastępczych, aż w końcu powstała nowa metoda, która doprowadziła do procedury in vitro zakończonej sukcesem. Rodzicielstwo po takich doświadczeniach jest praktyką nieustającej wdzięczności. Ta historia wlewa nadzieję w serca. Na podcast zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
--------
40:27
N97 - 08 - Niepłodność rozdziera od środka
Gościnią podcastu N97 jest Bovska, czyli Magdalena Grabowska-Wacławek, wokalistka, kompozytorka, graficzka i mama w staraniach, która normalizuje temat niepłodności. Rozmawiamy o tym, że walka o macierzyństwo, to szereg codziennych decyzji, które często są sprzeczne ze sobą. Starania o dziecko, to także poczucie winy i zadawanie sobie pytania "Czy zrobiłam wszystko ?". Między innymi dlatego ważne jest, żeby normalizować temat niepłodności i mówić głośno o tym, że leczenie tej choroby może przebiegać na wiele sposobów i nie zawsze kończy się rodzicielstwem. Łamanie tabu sprawia, że osoby będące w staraniach czują się mniej samotne i nie są wykluczone. Na podcast zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
--------
44:15
N97 - 07 - Oswajamy temat in vitro
In vitro to metoda, o której często słyszymy w przestrzeni publicznej, ale czy na pewno wiemy, na czym dokładnie polega? W najnowszym odcinku podcastu przyglądamy się tej procedurze z bliska. Wyjaśniamy, z jakich etapów się składa, na ile można ją dostosować do indywidualnych potrzeb każdej pary, oraz jakie są realia jej stosowania w leczeniu niepłodności. Rozmawiamy również o tym, jak często pary decydują się na zapłodnienie pozaustrojowe i jakie emocje towarzyszą temu procesowi. Wszystkie te zagadnienia szczegółowo i z uważności na pacjentów wyjaśnia dr Kinga Ziółkowska z kliniki Invimed. To odcinek dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej, rozwiać swoje wątpliwości lub lepiej zrozumieć, co stoi za tym często dyskutowanym terminem. Na podcast zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
--------
34:30
N97 - 06 - Nadzieja dla rodziców w staraniach
Temat niepłodności, zwłaszcza niepłodności męskiej jest tematem tabu. Danka i Adam Dzionkowie postanowili normalizować niepłodność męską, procedurę in vitro i zachęcać mężczyzn do badań. Karinie Terzoni opowiadają o swojej drodze, która kończy się przyjściem na świat Tadzia. Mieli naprawdę niewielkie szanse, tylko jeden zarodek i...udało się. Ta historia wlewa nadzieję w serca. Na podcast zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
N97 to medyczne oznaczenie niepłodności kobiecej. Niepłodność często wiąże się z poczuciem wstydu, porażki, samotnością, brakiem nadziei i tęsknotą za wymarzonym dzieckiem. Jeśli szukasz bezpiecznej, intymnej i merytorycznej przestrzeni do wymiany doświadczeń, zwierzeń i edukacji, to zapraszam do słuchania podcastu. Wśród moich gości będą lekarze, eksperci, ale przede wszystkim mamy. Zarówno te spełnione jak i te, które pozostają w rodzicielskiej poczekalni. Do usłyszenia, Karina Terzoni mama, która długo musiała czekać na swoje córki.