Powered by RND

Klub Trójki

Polskie Radio S.A.
Klub Trójki
Najnowszy odcinek

Dostępne odcinki

5 z 200
  • Autyzm a dostępność przestrzeni publicznej. Audycja Katarzyny Stoparczyk
    Jak osoby w spektrum autyzmu postrzegają świat i jak to postrzeganie wpływa na ich codzienne funkcjonowanie w przestrzeni publicznej? Czy miasta, instytucje kultury, szkoły i placówki medyczne są dostosowane do potrzeb osób neuroróżnorodnych? Co oznacza "dostępność" w kontekście autyzmu? Goście: Eliza Kącka, autorka książki "Wczoraj byłaś zła na zielono", Agnieszka Sozańska, pedagożka specjalna CEA, Fundacja AlterEdu oraz jej córka w spektrum - Melania Sozańska.
    --------  
    50:15
  • Czy polska szkoła jest dostosowana do wymogów współczesnego świata? Audycja Krzysztofa Łoniewskiego
    W publicznej debacie o polskiej szkole wskazuje się m.in. przestarzałe metody edukacyjne, brak nauki praktycznych umiejętności oraz ignorowanie tematów takich, jak zdrowie psychiczne, relacje czy technologia. 6 kwietnia opublikowany został raport stowarzyszenia dO!PAmina Lab - SZKOŁA 2025. Był on punktem wyjścia do rozmowy z Anną Dęboń, prezeską Stowarzyszenia dO!PAmina Lab i Marianną Kłosińską, prezeską i założycielką Fundacji Bullerbyn.  oraz Fundacji Dzieci Mają Głosoraz - Aleksandrą Dylą, śląską kurator oświaty.
    --------  
    51:55
  • Dlaczego lekarze inaczej traktują kobiety? Audycja Anny Kowalczyk
    "Taka pani uroda" i "boli, bo musi boleć" - te zdania pacjentki nadal słyszą od lekarzy częściej niż pacjenci-mężczyźni. Na czym polega luka zdrowotna ze względu na płeć (gender health gap) i co zrobić, by w nią nie wpaść? Na ten temat rozmawialiśmy z psychoonkolożką Adrianną Sobol, fizjoterapeutką Magdą Kosmalą-Banasik oraz Katarzyną Gierobą z Fundacji Endopolki.
    --------  
    49:32
  • Czy istnieje alternatywa dla własnych czterech ścian? Audycja Anny Dudzińskiej
    Polski rynek mieszkaniowy. Jak jest zorganizowany rynek mieszkaniowy w innych krajach? Sprawdziła to reporterka Katarzyna Błaszczyk podczas wyprawy do Danii. Czy cohousing, czyli mieszkanie wspólnotowe może być rozwiązaniem także dla Polaków? Czy może stać się lekiem na samotność w miastach i sposobem na tworzenie zdrowszego społeczeństwa? Zaglądamy  do miejscowości pod Kopenhagą, tam gdzie mieszkania wspólnotowe mają ponad 50-letnią tradycję. Jak funkcjonuje cohousing Lange Eng w Albertslund czyli wspólnota, w której mieszka 200 osób -  reportaż “Cohousing po duńsku”. Gościni: prof. Agata Twardoch, urbanistka, architektka.
    --------  
    49:40
  • Dlaczego uzależniamy się od leków? Audycja Krzysztofa Łoniewskiego
    Polskie społeczeństwo jest mocno dotknięte problemem nadużywania leków oraz uzależnienia od różnych substancji. Goście audycji: Jagoda Władoń-Wilecka, specjalistka psychoterapii uzależnień (MONAR), Justyna Bryk ze Społecznej Inicjatywy Narkopolityki i prof. Krzysztof Filipiak, kardiolog, przew. Zespołu ds. Polityki Lekowej i Farmakoterapii (NIL).
    --------  
    51:40

Więcej Wiadomości podcastów

O Klub Trójki

Rozmawiamy o sprawach, którymi żyją Polska i świat. "Klub Trójki" to pasmo publicystyczne z udziałem ekspertów oraz Słuchaczy, godzina, w czasie której każde słowo ma znaczenie. Z prowadzącymi i gośćmi można kontaktować się drogą mejlową ([email protected])
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Klub Trójki, DUDEK o polityce i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności

Klub Trójki: Podcasty w grupie

  • Podcast Dzika Odyseja. Dzieci
    Dzika Odyseja. Dzieci
    Dzieci i Rodzina, Edukacyjne dla Dzieci
  • Podcast Awanturnicy, obieżyświaty, odkrywcy
    Awanturnicy, obieżyświaty, odkrywcy
    Historia
Media spoecznościowe
v7.15.0 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 4/14/2025 - 11:43:29 AM