Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła. Na różne sposoby Kości...
Mówimy tu o kilku sposobach jakie daje nam Liturgia Mszy Świętej w temacie wstawiennictwa za naszych bliźnich. Sposoby te opierają się na darze, który otrzymaliśmy podczas sakramentu chrztu św., a jest nim dar kapłaństwa powszechnego.
--------
12:39
#45 Dlaczego warto uczestniczyć we Mszy Świętej
Jest wiele powodów dla których warto uczestniczyć we Mszy Świętej. W audycji mówimy o kilku ważnych sprawach, które mogą nas zachęcić nie tylko do udziału w Eucharystii, ale przede wszystkim do czynnego i zaangażowanego udziału w Boskiej Liturgii.
--------
12:09
#44 Błogosławieństwo i rozesłanie
Mszę Świętą kończymy błogosławieństwem i rozesłaniem. Kiedy kapłan wypowiada słowa: "Idźcie w pokoju Chrystusa", kończy się Msza sakramentalna, i rozpoczyna się msza mojego życia. Zostałem wyposażony w Boga i mam Go zanieść tym, którym Go brakuje.
--------
12:35
#43 Komunia święta
Msza święta została nam dana po to, aby przyjmować Komunię św. Jest ona tak wielkim darem, że na ziemi nie ma jej z czym porównać. Zawsze kiedy z wiarą ją przyjmujemy, otrzymujemy od Boga Ojca taką samą miłość jaką On daje Jezusowi Chrystusowi.
--------
13:00
#42 Znak pokoju
W znaku pokoju poprzez ukłon lub podanie dłoni przekazujemy sobie pokój Jezusa Chrystusa. Jest on zupełnie innym pokojem aniżeli pokój, o który walczy świat. Pokój Jezusa przenika całe jestestwo człowieka i daje mu całkowitą wolność.
Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła. Na różne sposoby Kościół doświadcza z radością, że nieustannie urzeczywistnia się obietnica: A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata? (Mt28, 20). Dzięki Najświętszej Eucharystii, w której następuje przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pana, raduje się tą obecnością w sposób szczególny. Od dnia Zesłania Ducha Świętego, w którym Kościół, Lud Nowego Przymierza, rozpoczął swoje pielgrzymowanie ku ojczyźnie niebieskiej, Najświętszy Sakrament niejako wyznacza rytm jego dni, wypełniając je ufną nadzieją. Słusznie Sobór Watykański II określił, że Ofiara eucharystyczna jest ”źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego??.
Jak więc rozkochać się w Eucharystii, która jest źródłem i szczytem naszego życia. W tym pomoże o. Zbigniew Ptak paulin, w audycji Jak rozkochać się w Eucharystii.