Znana i lubiana najmłodszym miłośnikom radia audycja "Źródełko" powraca w nowej odsłonie i z nowymi gośćmi! Wydarzenia dla dzieci w całym kraju, muzyka wykonywa...
Na bandurze, na skrzypcach, pełnym głosem. W "Źródełku" poznajemy mniejszości etniczne
Czas na kolejne spotkanie w audycji „Źródełko”! A w niej nowi współtwórcy audycji! Ukraińcy – na bandurze! Romowie – na skrzypcach! Łemkowie – pełnym głosem! Tak w „Źródełku” powitały nas różne mniejszości etniczne zamieszkujące od dawna (lub niedawna) nasz kraj.
--------
59:08
Dziewczyny, do instrumentów!
W „Źródełku” opowiadamy o losach kobiet-muzykantek. Ich historiom przyglądał się często profesor Andrzej Bieńkowski, który wyjaśnił nam trudności, na jakie napotykały dziewczyny chcące muzykować.
--------
59:08
Straż ogniowa, flisacy, Bambrzy i muzyka znad morza
Jak ma się wiejska potańcówka do straży pożarnej? Kim są flisacy? Jak tańczyć, by się nie przewrócić i co Bambrzy robią na królewskim dworze? O tym wszystkim opowiadamy w audycji Źródełko!
--------
50:22
Barwy folkloru
Czy to besowiuteńki? Może ostróżkowy? A skwitły, zgniły, kapuściany - to jedno i to samo? W "Źródełku" otwieramy wielką księgę kolorów!
--------
58:02
Warsiaski sznyt. Poznajmy miejski folklor!
Warszawski sznyt? Fabryki? Walczyki? A może bazarkowe zawołania, dęte kapele pod balkonem i czarujące chłopaki spod lekko przyciemnionej gwiazdy? „Źródełko” upłynęło pod hasłem miejskich tradycji! Towarzyszyły nam miejskie piosenki od Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, ale też nagrania Kapeli Czerniakowskiej sprzed ponad 50 lat!
Znana i lubiana najmłodszym miłośnikom radia audycja "Źródełko" powraca w nowej odsłonie i z nowymi gośćmi! Wydarzenia dla dzieci w całym kraju, muzyka wykonywana przez najmłodszych muzykantów, opowieści o dawnych zwyczajach, kolorowych strojach, ludowych instrumentach, wiejskich melodiach, pracy w polu, bieganiu po łące, wyliczankach i zabawach oraz zjawach i stworach mieszkających w okolicznych lasach - to wszystko czeka na małych amatorów kultury tradycyjnej. Zapraszają Hanna Szczęśniak i Piotr Dorosz. "Źródełko" powstaje przy współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.