Papież – człowiek z popkultury. Jak filmy i seriale opowiadają o Watykanie?
Władza Kościoła katolickiego to temat, który nie przestaje fascynować twórców. Watykan otoczony pewną tajemnicą i klimatem sprzed wieków ukazywany jest zarówno w filmach, jak i w serialach. Jeden z nich w tym roku zdobył Oscara. Czy słusznie? I co, jeśli fikcja okaże się prorocza – czy najbliższe konklawe rzeczywiście może przypominać scenariusz z filmu "Konklawe"? Najlepsze produkcje o Watykanie omawiają w nowym odcinku "Szkoda czasu na złe seriale" Anna Piekutowska i Zuzanna Piechowicz.See omnystudio.com/listener for privacy information.
--------
30:48
Umieranie na raka i erotyczna przygoda w jednym serialu. I to opartym na faktach
"Kwestia seksu i śmierci", czyli adaptacja podcastu Nikki Boyer "Dying for Sex", przedstawia prawdziwą historię Molly Kochan, przyjaciółki autorki. Po otrzymaniu diagnozy raka piersi Molly rusza na przygodę, aby odkryć swoje seksualne pragnienia. Choć może się wydawać, że to czarna komedia o umieraniu, produkcja oferuje znacznie więcej. Przez to, że “Kwestia seksu i śmierci” opowiada o niezaspokojonych potrzebach erotycznych umierającej na raka kobiety, serial stał się przedmiotem gorących debat, wzbudza kontrowersje i krytykę. Czy słusznie? Dyskutują Anna Piekutowska, Zuzanna Piechowicz i dr Agata Stola, psychoterapeutka, specjalistka terapii seksuologicznej i uzależnień, współautorka książki "Sztuka bycia razem"See omnystudio.com/listener for privacy information.
--------
36:33
"Porządna amerykańska rodzina" to serial, w którym panuje chaos
Przybrana matka Natalii Grace zaczyna podejrzewać, że niepełnosprawna dziewczynka wcale nie jest dzieckiem, ale... dorosłą kobietą, która zagraża bezpieczeństwu całej rodziny. Brzmi przerażająco? W tej historii miesza się wszystko: dużo horroru, taniej sensacji, dramatu obyczajowego, ale nie do końca wiadomo, ile jest prawdy. O "Porządnej amerykańskiej rodzinie", serialu opartym na prawdziwych wydarzeniach, dyskutują Zuzanna Piechowicz i Anna Piekutowska.See omnystudio.com/listener for privacy information.
--------
34:04
Jak Hollywood śmieje się samo z siebie? O serialu "Studio"
Produkcje o przemyśle filmowym to jeden z klasycznych refrenów Hollywood. Serial "Studio" Apple TV+ to opowieść o świeżo upieczonym szefie jednej z wielkich wytwórni filmowych, którego marzenia o tworzeniu ambitnego kina dość brutalnie zderzają się z rzeczywistością. Czy warto oglądać "Studio"? Rozmawiają Anna Piekutowska i Zuzanna Piechowicz.See omnystudio.com/listener for privacy information.
--------
31:03
Disney odświeża swoje stare opowieści. Czy oglądanie Królewny Śnieżki w 2025 roku ma sens?
"Królewna Śnieżka" w wersji animowanej to pierwszy pełnometrażowy film Walta Disneya. Teraz w kinach można obejrzeć odświeżoną "Śnieżkę" w wersji aktorskiej. Czy oglądanie Królewny Śnieżki wciąż ma sens w 2025 roku? Dyskutują Anna Piekutowska, Zuzanna Piechowicz i ich gościni Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga Zwierz popkulturalny.See omnystudio.com/listener for privacy information.
Notoryczne oglądaczki seriali rozmawiają o tych, które naprawdę warto zobaczyć. To nie tylko nowości, ale również pozycje, których nie wypada nie znać, seriale z przesłaniem, tematyczne zestawienia i zapowiedzi. "Nie" nudnym tasiemcom mówią Zuzanna Piechowicz i Anna Piekutowska. - Radio TOK FM