Powered by RND
Słuchaj Podcast Natuli w aplikacji
Słuchaj Podcast Natuli w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Podcast Natuli

Podcast Podcast Natuli
Natuli – dzieci są ważne
Podcast o życiowych wyzwaniach prowadzony przez Natuli – dzieci są ważne. Naszym celem jest promowanie dbania o zdrowie psychiczne, wzmacniania więzi rodzinnych...

Dostępne odcinki

5 z 31
  • O tym, jak nie posikiwać, trzymać gazy i mieć dobry seks, czyli terapia mięśni dna miednicy
    W tym odcinku podcastu „Przy stole Natuli” Magda Niemyjska rozmawia z Anną Adamczyk-Lech – fizjoterapeutką uroginekologiczną i proktologiczną. Ekspertka wyjaśnia, czym jest terapia dna miednicy, jakie problemy zdrowotne może pomóc rozwiązać oraz kiedy warto zgłosić się do fizjoterapeuty. Poruszane są również typowe dolegliwości związane z ciążą, porodem i okresem połogu.Czego dowiesz się z odcinka?👉 Jakie objawy mogą świadczyć o problemach z mięśniami dna miednicy – np. nietrzymanie moczu, dolegliwości bólowe w okolicy odbytu, obniżenie narządów, bóle dolnego odcinka kręgosłupa, bolesne współżycie, hemoroidy, bóle kości ogonowej czy blizny.👉 Kiedy zgłosić się z dolegliwościami poporodowymi.👉 Fakty i mity na temat dna miednicy, np.: czy cesarskie cięcie chroni przed problemami z mięśniami dna miednicy, czy kulki dopochwowe wzmacniają mięśnie dna miednicy i czy fizjoterapia uroginekologiczna jest tylko dla kobiet.👉 Jak wygląda badanie proktologiczne – mity kontra rzeczywistość.👉 Czy terapia dna miednicy ma granice czasowe i kiedy może być za późno na pomoc.Ten odcinek pełen jest praktycznych wskazówek, które pomogą Ci lepiej zrozumieć swoje ciało, rozpoznać objawy problemów z mięśniami dna miednicy i zadbać o swoje zdrowie intymne, by czuć się pewnie i komfortowo. --- 👩 Prowadząca podcast: Magda Niemyjska — doula, dziennikarka, instruktorka szkoły rodzenia, mama piątki dzieci. Doula z 16-letnim doświadczeniem, terapeutka manualna i aktywistka porodowa. Wspiera kobiety i ich rodziny w ciąży, porodzie i połogu, dzieląc się swoją wiedzą jako instruktorka szkoły rodzenia.👩🏻 Gościni: Anna Adamczyk-Lech – fizjoterapeutka uroginekologiczna i proktologiczna, współwłaścicielka Centrum Rehabilitacji Koala w Krakowie, doula, instruktorka szkoły rodzenia i mama dwójki dzieci.
    --------  
    56:31
  • Nastolatek w kryzysie. Praktyczne wskazówki dla dorosłych
    Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Moniki Szczepanik z Joanną Gardynik – współzałożycielką Liceum Miejsce, tutorką i psycholożką. Tematem odcinka są kryzysy emocjonalne nastolatków oraz rola dorosłych – rodziców, nauczycieli i opiekunów – w ich rozpoznawaniu i odpowiednim wsparciu. Poruszymy również temat przemocy rówieśniczej, omawiając skuteczne sposoby jej przeciwdziałania w szkole. Dowiedz się, jak świadomie towarzyszyć młodzieży w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Z tego odcinka dowiesz się:👉 Jak zrozumieć kryzysy nastolatków związane z rozwojem i życiem szkolnym.👉 Jak rozpoznać objawy kryzysu emocjonalnego u młodzieży.👉 Jak skutecznie wspierać dzieci w trudnych momentach.👉 Jak szkoła może przeciwdziałać przemocy rówieśniczej.Ten odcinek to praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą lepiej wspierać nastolatków zmagających się z codziennymi trudnościami lub poważniejszymi kryzysami.👩 Prowadząca podcast: Monika Szczepanik - Liderka edukacyjna, założycielka autorskiego Liceum Miejsce, tutorka, pedagożka, historyczka, trenerka. Autorka książki "Jak zrozumieć się w rodzinie". Organizatorka letnich i zimowych rodzinnych obozów w duchu Porozumienia bez Przemocy.📖 Książka "Jak zrozumieć się w rodzinie": bit.ly/3v3npFp 👩🏻 Gościni: Joanna Gardynik - tutorka, superwizorka tutorów, psycholożka, współzałożycielka Liceum Miejsce, współzałożycielka leśnego przedszkola i szkoły Wataha, edukatorka której celem jest wspieranie młodych ludzi na drodze wzrastania.
    --------  
    39:49
  • "Trudne" pacjentki, czyli o ciążach kobiet neuroatypowych lub z zaburzeniami psychicznymi
    Macierzyństwo kobiet neuroatypowych – jak przygotować się do porodu i połoguW podcaście „Przy stole Natuli” Magda Niemyjska rozmawia z Asiyą Karimovą – doulą i mamą trójki dzieci – o macierzyństwie z perspektywy kobiet neuroatypowych (ADHD, autyzm, depresja, zaburzenia lękowe, PTSD). Asia dzieli się swoimi doświadczeniami osobistymi i zawodowymi, podkreślając wyzwania ciąży, porodu i połogu oraz wpływ społecznych oczekiwań na kobiety neuroatypowe.Z podcastu dowiesz się:👉🏻 Jak neuroatypowość i choroby psychiczne wpływają na macierzyństwo.👉🏻 Jak przygotować poród i połóg dostosowany do potrzeb neuroatypowych mam.👉🏻 Jak komunikować się z personelem medycznym i osobami wspierającymi.👉🏻 Jak wybrać odpowiednie osoby towarzyszące przy porodzie.👉🏻 Jak zaakceptować swoje potrzeby i czerpać siłę z neuroatypowości.To szczera i empatyczna rozmowa pełna praktycznych wskazówek, która pokazuje, że świadome, akceptujące siebie macierzyństwo może być źródłem siły i wewnętrznej harmonii.---👩🏻 Prowadząca podcast: Magda Niemyjska — doula, dziennikarka, instruktorka szkoły rodzenia, mama piątki dzieci. Doula z 16-letnim doświadczeniem, terapeutka manualna i aktywistka porodowa. Wspiera kobiety i ich rodziny w ciąży, porodzie i połogu, dzieląc się swoją wiedzą jako instruktorka szkoły rodzenia.👩🏻 Gościni: Asiya Karimova – doula, doradczyni chustonoszenia
    --------  
    56:16
  • Jak się rozwieść, by nie skrzywdzić dziecka?
    Jak przygotować się do rozwodu? Mediacja, emocje i dobro dzieci – rozmowa z Magdą KowalówkąOkoło 33% małżeństw w Polsce kończy się rozwodem. Choć do ślubu przygotowujemy się przez miesiące, rozwód często traktujemy bez wystarczającego przygotowania. Taki brak przygotowania może negatywnie wpłynąć na relacje między byłymi partnerami i, co najważniejsze, na dobro dzieci.W tym odcinku podcastu zapraszam do rozmowy z Magdą Kowalówką, mediatorką sądową i coacherką konfliktu, która pomoże nam zrozumieć, jak odpowiedzialnie i świadomie przejść przez proces rozwodowy.Z tego odcinka dowiesz się:🔹 Jak spojrzeć na rozwód jako przebudowę rodziny, a nie jej rozpad?🔹 W czym może pomóc mediator sądowy i jak wygląda rozwód z jego udziałem?🔹 Jak unikać negatywnego nastawienia i nie odbierać każdej decyzji jako ataku?🔹 Jak przeprowadzić dzieci przez proces rozwodu, minimalizując stres i emocjonalny ból?🔹 Jak przebiega dobrze przygotowana mediacja rozwodowa i czy zawsze ma sens?Rozwód nie musi oznaczać końca wszystkiego. Może być początkiem nowej, bardziej świadomej rzeczywistości. Posłuchaj naszego odcinka, aby dowiedzieć się, jak przejść przez ten trudny proces w sposób jak najmniej bolesny dla wszystkich stron, szczególnie dzieci.---👩 Prowadząca podcast: Karolina Piękoś – psycholożka i mama trójki dzieci. Uwielbia swoją pracę, książki, kino i konie. Wspiera dzieci i nastolatki, pracując w gabinecie z całymi rodzinami.👱‍♀️ Gościni: Magda Kowalówka – mediatorka, coach konfliktu. (mediacje.com.pl)
    --------  
    58:43
  • Diagnoza, emocje i akceptacja – droga rodziców dzieci z niepełnosprawnością.
    Jak radzić sobie po diagnozie zaburzenia rozwojowego u dziecka?Wsparcie, emocje i akceptacja Otrzymanie diagnozy autyzmu lub innego zaburzenia rozwojowego to moment, który całkowicie zmienia życie rodziców. Jakie emocje pojawiają się na różnych etapach tego procesu? Jak poradzić sobie z szokiem, lękiem i poczuciem straty?W tym odcinku Magdalena Medyńska rozmawia z Anną Myśliwiec – pedagogiem specjalnym i terapeutką dzieci ze spektrum autyzmu – o tym, jak wygląda droga od pierwszych niepokojących sygnałów, przez diagnozę, aż po akceptację nowej rzeczywistości.Z tego odcinka dowiesz się:✅ Jak oswoić diagnozę autyzmu? – dlaczego często jest postrzegana jako strata i jak pogodzić się z nową rzeczywistością.✅ Czym jest „pozorna akceptacja” – jakie wyzwania mogą się z nią wiązać i jak nie wpaść w jej pułapki.✅ Jak wspierać rodziców? – słowa i gesty, które pomagają, oraz te, które mogą nieświadomie ranić. ✅ Terapia i codzienność – jak znaleźć równowagę między wspieraniem dziecka a dbaniem o własne potrzeby.✅ Siła wspólnoty – dlaczego wielu rodziców angażuje się w pomoc innym i jak grupy wsparcia mogą pomóc.To odcinek pełen empatii, praktycznych wskazówek i wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu oraz ich bliskich.---👩 Prowadząca podcast: Magdalena Medyńska- terapeutka pedagogiczna, oligofrenopedagog, terapeutka osób w spektrum autyzmu, terapeutka ręki, specjalistka AAC, trenerka TUS, pracuje w Centrum Diagnostyczno - Terapeutycznym FIKLON w Krakowie.👱‍♀️ Gościni: Anna Myśliwiec - oligofrenopedagog, specjalistka terapii osób w spektrum autyzmu, założycielka Centrum Edukacyjno - Terapeutycznego “Drabinka”, członek zespołu ds wsparcia rodziny w Poradni na osiedlu Willowym w Krakowie. Szkoli nauczycieli i rodziców, prowadzi grupy wsparcia dla mam dzieci z wyzwaniami rozwojowymi.
    --------  
    1:01:12

Więcej Dzieci i Rodzina podcastów

O Podcast Natuli

Podcast o życiowych wyzwaniach prowadzony przez Natuli – dzieci są ważne. Naszym celem jest promowanie dbania o zdrowie psychiczne, wzmacniania więzi rodzinnych i zaufaniu własnej intuicji. Chcemy także wspierać dzieci, aby dorastały w przestrzeni umożliwiającej im swobodny rozwój, zabawę i to, by były uprawnionymi oraz widzialnymi w społeczeństwie.Jesteśmy twórcami jednego z najpopularniejszych czasopism online dla rodziców dziecisawazne.pl oraz największej w Polsce niezależnej księgarni dla dzieci i rodziców natuli.pl.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Podcast Natuli, Soundsitive Kids - Bajki dla dzieci i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.8.0 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 2/21/2025 - 3:57:32 PM